V první třetině držel Chomutov se Spartou krok i když hosté měli přece jen více ze hry. To potvrdili v sedmé minutě, když se Dragoun dostal s kotoučem až do útočného pásma a našel volného Jana Piskáčka. Ten se opřel do kotouče a Kristan v brance Pirátů byl bezmocný. Pirátům pak několik minut trvalo, než zklidnili svou hru a Sparta je dlouho svírala v obranném pásmu. Pak se domácí při vyloučení sparťana Čapkovského dostali zpátky do hry ale početní výhodu nevyužili. Stejně tak tomu bylo, když trestnou lavici zahříval Buchtele, ale pak se k němu přidal Švrček a dvojnásobnou převahu zužitkoval v 16. minutě Vladimír Růžička. I přes několik šancí na obou stranách už ale v první třetině žádná branka nepadla.

Druhá třetina bez branek

Po změně stran se oba týmy snažily strhnou vedení na svou stranu. Kuriózní situaci přinesla 28. minuta, když puk skončil někde v brankovišti Sparty a rozhodčí si vyžádali video. Po nějaké době však rozhodčí rozhodil ruce a stav zůstal 1:1. Během druhých dvaceti minut se skóre nezměnilo a tak se čekalo, co přinese třetí třetina.

Červenka 10 minut mimo hru

Do třetí části vstoupili domácí oslabeni o svého nejlepšího hráče Červenku, který si odpykával trest z konce druhé třetiny za sekání. Piráti sice přesilovku ustáli, ale neuběhla ještě ani druhá minuta a Sparta šla do vedení zásluhou Jaroslava Hlinky. Během následující minuty přidal třetí branku Sparty Jan Hlaváč a naděje na zisk bodů se Pirátům vzdálila. Do posledních deseti minut šel navíc Chomutov bez Romana Červenky, kterého rozhodčí poslal ven na 10 minut za nesportovní chování. Sparta pak měla dvojnásobnou početní výhodu, ale nevyužila jí. Napjatý závěr zápasu okořenila pět minut před koncem bitka mezi Švrčkem a Chrpou. Oba dva poté poslali rozhodčí na čtyři minuty vychladnout na trestnou lavici. Po chvilce si šel ještě odpočinout na dvě minuty hostující Kalina. Do konce třetiny už ale žádná branka nepadla a Sparta dotáhla zápas před téměř pěti tisíci většinou smutnících diváků do vítězného konce.

Piráti Chomutov –Sparta Praha 1:3(1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Růžička (Červenka, Skinner) – 7. Piskáček (Dragoun, Kalina), 42. Hlinka (Buchtele, Hlaváč), 43. Hlaváč (Hamilton)

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Mrázek, Harant, Tejnor, Šidlík, Pereťagin – Tomica, Červenka, Račuk – Sklenář, Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Květoň – Chrpa, Dušek, Kaše – Veselý
HC Sparta Praha: Taylor (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina, Piskáček – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Hlaváč, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Dragoun, Netík
Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Komárek, Ondráček

Ohlasy po utkání:
Zdeněk Moták, trenér Sparta Praha: My jsme se vinou naší nedisciplinovanosti a vyloučení nemohli dostat do hry. Hra byla rozdrobená především první dvě třetiny. Do třetí třetiny jsme vstoupili úplně jinak a během minuty jsme zápas rozhodli. Myslím si, že za tu třetí třetinu to bylo zasloužené vítězství.
Jan Šťastný, trenér Piráti Chomutov: My jsme neměli dobrý vstup do utkání. Prvních osm minut byla Sparta jednoznačně lepší a díky bohu jsme neinkasovali víc jak jednu branku. Pak už by asi bylo utkání rozhodnuté. Pak jsme dostali šanci hrát přesilovku pět na tři a tu jsme využili. Od té doby se začal zápas obracet. Druhá třetina byla nervózní. My jsme hráli o důležité body a měli jsme spoustu šancí. Pokud bychom nějakou proměnili, mohli jsme pomýšlet i na vítězství. Nestalo se tak a ve třetí třetině po nás Sparta víc šla. Zatlačila nás a my jsme udělali nějaké chyby které využila a tak zaslouženě vyhrála. Poté, co vedla o dvě branky, tak už si utkání pohlídala. My jsme dnes moc chtěli bodovat. Mohli jsme si to v posledním kole rozdat s Olomoucí na dálku o přímý postup, ale já si myslím že se to šesté místo nerozhodovalo dnes. My jsme měli okolo Vánoc takovou divnou sérii. Zbytečně jsme některá utkání ztratili. Nejvíc nás může mrzet domácí zápas s Vítkovicemi kdy jsme vedli a ve třetí třetině jsme zápas ztratili. Pak také zápas v Olomouci, kde jsme vedli na nájezdy 2:0 a nakonec prohráli. Možná třeba právě to by nám dnes zajišťovalo šesté místo. Do sezony jsme šli s tím, že se chceme v extralize udržet. V tuhle chvíli budeme nejhůř na osmém místě. Budeme začínat předkolo doma. Je to poprvé po těch letech trápení co si Chomutov zahraje o play off. Je to třeba takhle brát. Je to první ročník, kdy tu šanci máme a já věřím, že se to v budoucnu stabilizuje a další rok dosáhneme další mety.