Velkou příležitost otevřít skóre měli Piráti ve třinácté minutě úvodní části, kdy hráli 1:25 sekund trvající přesilovou hru pěti proti třem.  Početní výhoda nepřinesla ale domácím výrazné gólové příležitosti a prakticky rozhodla o výsledku utkání. „Platí pravidlo, když nedáme gól v přesilovce pět na tři, nemůžeme vyhrát zápas. A to se potvrdilo. Barážové zápasy jsou o jednom, dvou gólech, rozhodují přesilovky," řekl těsně po zápase střelec David Hruška.

V základní hrací době se nakonec o vítězi nerozhodlo, poprvé se v zápase trefil až Pavel Patera v deváté sekundě prodloužení. Jan Eberle ujel chomutovské obraně a vystřelil na Martina Růžičku. Ten puk vyrazil k dojíždějícímu kladenskému útočníkovi, pro  kterého nebyl problém prostřelit chomutovského brankáře.

Piráti tak po souboji v Olomouci ztratili v závěru i další barážový souboj. S tím nebyl spokojen Jaroslav Beck: „Už je to druhý zápas, kdy nám závěr utkání nevyšel. Nebyli jsme zkoncentrovaní na situaci, která nevypadala nebezpečně, ale nebezpečnou se ukázala."

Pro hokejisty Kladna po zisku dvou bodů ještě svitla naděje na záchranu extraligy: Lepší by byly tři body, ale i s dvěma body ještě žijeme. Ještě máme sedm zápasů, mužstvo může udělat nějakou šňůru. Byl to boj o žití a nežití," zkonstatoval Jan Neliba.

PIRÁTI CHOMUTOV - RYTÍŘI KLADNO 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka a nahrávka: 61. Patera (Eberle).
Rozhodčí: Fraňo, Polák - Pouzar, Bádal.
Vyloučení: 3:4.
Bez využití.
Diváci: 4561.
Piráti Chomutov: Martin Růžička - J. Stehlík, Malec, J. Mrázek, M. Jass, Krstev, Havel, Bartejs - Bomersback, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Šagát, Kämpf, Hromas - Račuk, Sikora, Kubinčák. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.

Tabulka baráže o Tipsport extraligu po 5. kole:

1. Olomouc          5 3 0 1 1 13:12 10

2. Chomutov       5 2 1 1 1 12:9 9

3. Mladá Boleslav   5 1 2 1 1 15:10 8

4. Kladno              5 0 1 1 3 7:16 3