„Klíčové byly přesilovky, my jsme je nedokázali využít, soupeř v nich naopak rozhodl. Jsme zklamaní,“ žehral chomutovský asistent trenéra Jan Šťastný.

Piráti šli dvakrát do vedení. V první třetině dal na 1:0 Duda, ve druhé zvyšoval na 2:1 Svoboda. Pokaždé srovnal Němec. Ve 42. minutě dokonal vítězný obrat Kodýtek.

„První třetina nebyla špatná, navázali jsme na poslední část z Varů. Škoda, že jsme neproměnili více šancí, Jan Šťastný trefil z úniku tyč. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, Plzeň nás dostala pod veliký tlak. Celý zápas rozhodla poslední perioda, kdy padl rozhodující gól Plzně,“ řekl kouč Šťastný.

HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Němec (Kodýtek), 32. Němec (Kvasnička), 42. Kodýtek (Kovář, Gulaš) – 7. Duda (Vantuch), 26. T. Svoboda (Růžička, Buchtela). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:16. Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lučan, Špringl. Diváci: 4554.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Pour, Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Němec, Kracík, Kratěna – Kantner, Preisinger, Indrák. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

Piráti Chomutov: Peters – Trefný, Knot, L. Kovář, Valach, Jank, Buchtela, Dietz – Marjamäki, V. Růžička mladší, Svoboda – Raška, Sklenář, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Huml, Havel. Trenér: Vladimír Růžička.