Ve středečním kole zavítali chomutovští hokejisté na led Znojma. Jejich cílem bylo po měsíci konečně vyhrát venku. To se jim nakonec také povedlo. Orly porazili 5:2, což je dobrým signálem pro zítřejší derby. „Určitě je to dobře, v posledních zápasech střílíme hodně gólů. Je důležité se zaměřit na obranu, abychom těch branek méně dostávali, tak jako ve Znojmě. Doteď jsme se potýkali s nemocností, nějakými zraněními. Teď to ale vypadá dobře a v sobotu budeme mít tým, který bude připraven uspět,“ řekl chomutovský asistent Jaroslav Liška.

Jestli do derby nakoukne i zraněný Milan Kraft ale ještě ani on sám netuší. „ Milan má sešitý obličej, hodně mu to nateklo. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.“ I bez Milana Krafta ale Chomutov pomýšlí jednoznačně na tříbodový zisk. „ Jsme si vědomi toho, že v případě porážky nám Ústí může odskočit až na sedm bodů.

To by nás mělo motivovat, abychom náskok Slovanu stáhli na jeden bod. Když se to nepovede, bude to hodně těžké, v tříbodovém systému se ale i s takovou ztrátou dá hrát,“ potvrdil Liška. Chomutovský kapitán Zdeněk Skořepa ale o případném neúspěchu nechtěl vůbec slyšet.

„Víme, že Ústí nad Labem má velmi kvalitní mužstvo a náskok. Nás to ale nesvazuje, do Ústí jedeme jednoznačně vyhrát. Nepřemýšlíme nad tím, že se něco stane a nevyjde to. Prostě jedeme pro tři body.“