První liga se letos bude hrát pod názvem WSM Liga. World Systems Market, Inc. je softwarová a vývojářská společnost sídlící v New Yorku. Zabývá se především vývojem softwarového řešení pro kapitálové trhy. O body se silnou konkurencí bude znovu bojovat také tým SK Kadaň, u kterého pokračuje úzká spolupráce s partnerskými Piráty Chomutov.

V kádru Kadaně již nebudou zkušení Petr Jíra, Karel Ton, Martin Šagát nebo Marek Sikora. Obránce Aleš Pavlas zamířil do Litoměřic, Šulák se Stehlíkem hrají už EBEL ligu za znojemské Orly.

V kádru Kadaně se bude ale objevovat pětka z Karlových Varů nebo hráči od Pirátů Chomutov. Vedení organizace Pirátů se totiž dohodlo s extraligovým týmem Karlových Varů na spolupráci a v Kadani se tak objevilo pět hráčů z širšího kádru Energie. Jedná se o bratry Rohanovy, Vránu, Dvořáka a Vaňka.

„Na pětku z Karlových Varů se zatím můžeme spolehnout. Stejně tak i na pětku z Chomutova, jejich pátý útok. Z něj zatím dva hráči Tejnor a Kůs jsou v Kadani i v tréninku. Varská pětka je stejně dobře jako ta chomutovská připravená kdykoliv nastoupit do extraligy. Nezbývá si tedy než přát, aby byli všichni zdraví, týmy měly solidní výsledky a nám ten kádr zůstal pohromadě," přeje si trenér Jaroslav Beck.

Ze známých jmen se po pěti letech vrátil do kadaňského týmu útočník Karel Trochta, kádr posílil i obránce Kamil Charousek. Řízný bek měl při angažmá v Mostě pozici elitního zadáka, naskočil i do několika extraligových duelů za Litvínov. Naopak tým opustil jeho bratr Jiří, jenž svými útočnými kousky rozdával radost fanouškům Sportovního klubu.

Bratrská dvojice tedy stejný dres oblékat nebude. „Samozřejmě mě to mrzí, že tady brácha nebude. Zrovna, když já se dostanu do Kadaně, tak on tady není," litoval obránce, který v závěru loňské sezony pomáhal v Třebíči.

A kdo by mohl být lídrem týmu? „Z mladých to zatím asi nikdo nebude. Ale v týmu máme Jardu Mrázka, Jakuba Trefného, Kamila Charouska, Jarda Kůs by se mohl výrazně zapojit. Tato skupina bude dávat týmu v kabině řád a směr," prozradil na klubovém webu Jaroslav Beck.

HC ZUBR Přerov - SK Kadaň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Chmelíř (R. Pšurný, Procházka), 24. Dostálek (Chmelíř, R. Pšurný), 38. Grof (Chmelíř, Procházka) - 21. Mrázek (Kůs, Račuk), 42. Chlouba (Trefný). Rozhodčí: Kika - Hanzlík, Reich. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1.         V oslabení: 0:0. Diváci: 2250. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc, Vágner, Pala, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek, Šťastný, Popelka, Kovařík, Král, Šebek, Stoklasa, Goiš, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

SK Kadaň: Hanuljak – Mrázek, Tejnor, Charousek, Trefný, Tomáš Dvořák, M. Rohan, Havel – Veselý, Chlouba, Račuk, Kůs, Hejcman, Novák, T. Rohan, Vrána, Vaněk, Chrpa, Trochta, Šťovíček.