„Slavia je silný tým a proti našim třem pětkám, ještě k tomu jsme během zápasu přišli o Jakuba Chrpu, což je katastrofa, podala parádní výkon. Toho bodu si cením, jako kdyby to bylo vítězství za tři, protože jsme předvedli výkon na hranici možností a dali jsme do toho všechno. Klobouk dolů, dnes si pochvalu zaslouží hráči i diváci, kteří nás celý zápas podporovali," byl nadšen z výkonů svých svěřenců i diváků trenér Sportovního klubu Jaroslav Beck.

I když začátek duelu nevypadal pro Kadaň slibně. Sešívaní se dostali do vedení 2:0, nejdříve překonal nadvakrát Jakuba Čecha zkušený Zdeněk Bahenský (0:1) a po 25 sekundách chyboval kadaňský brankář. Při vyhazování kotouče trefil vlastního obránce a od něj se kotouč odrazil přímo do sítě domácí branky (0:2).

Kadaň však korigovala vzápětí. Po Chrpově střele se puk odrazil k Martinovi Šťovíčkovi, který střelou pod břevno překonal Hyláka (1:2).

„Vyhrál jsem buly na Jakuba Chrpu, ten to nějak zblokoval a hodil mi to nahoru. Tak jsem do toho jen plácnul a spadlo to tam," popsal úvodní branku na klubovém webu Šťovíček.

Vyrovnat se Kadaňským povedlo na začátku třetí třetiny. Daniel Novák nahodil puk od modré čáry a kotouč těsně před Hylákem tečoval do protipohybu brankáře Lukáš Vrána (2:2).

Ne všem gólům byl ale konec, Kadaň musela ještě jednou dotahovat. V oslabení ujel domácí obraně další zkušený hráč David Hruška a exchomutovský střelec se většinou nemýlí. Přesnou střelou k tyči vrátil vedení na stranu hostů (2:3).
Bojovnost kadaňských hráčů nakonec vedla k vyrovnání. V 58. minutě Martin Kadlec projel obranou hostů, položil si Hyláka, přehodil beton ležícího brankáře a poslal zápas do prodloužení (3:3).

To však trvalo jenom 60 sekund. Po chybě domácích se dostala Slavia do přečíslení a o dvou bodech pro pražský celek rozhodl svou trefou Nathan Robinson (3:4).

„Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Nám se nedařily přesilovky, domácí oplývali bojovností a dobrým pohybem. To, že se jim podařilo vyrovnat, i když prohrávali o dva góly, pak zase prohrávali a pak zase vyrovnali, tak si ten bod zasloužili. Byli jsme šťastnější v prodloužení," zhodnotil utkání trenér Slavie Milan Razým.

SK Kadaň – HC Slavia Praha 3:4 PP (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Šťovíček (Chrpa), 42. Vrána (Novák, Szathmáry), 57. Kadlec (Kverka, Černý) – 15. Bahenský (Hruška, Kašpařík), 16. Čermák, 46. Hruška (Krstev, Mikulík), 61. Robinson (Hruška, Vas). Rozhodčí: Krob – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1 Střely na branku: 40:39. Diváci: 820.

SK Kadaň: Čech – Černý, Trefný, Drobný, Rohan, Szathmáry, Blaha, Novák – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Šťovíček, Chrpa – Koblasa, Vrána, Vaněk – Macháček.

HC Slavia Praha: Hylák – Krstev, Andrlík, Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička, Přindiš – Mikulík, Tuominen, Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Andres, Šafránek, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Jiránek.