HC Benátky nad Jizerou se momentálně nachází na sedmém místě tabulky s 54 body, čtvrtá Kadaň má přesně o deset bodů více. Na domácím ledě nepatří Benátky mezi nejúspěšnější mužstva, ze sedmnácti utkání jich vyhráli jedenáct. SK Kadaň taky ale poslední dva zápasy na ledě soupeřů prohrál, v Havlíčkově Brodu 3:4 na samostatné nájezdy a v Litoměřicích těsně 1:2.

A co očekávat od zápasu v Benátkách? Trenér Jiří Čelanský očekává hokej nahoru-dolů: „Benátky po špatném začátku a po výměně trenéra se zvedají a hrají aktivní hokej. Proto očekávám zajímavý zápas nahoru-dolů, my by jsme chtěli bodovat."

V bráně Kadaně opět nastoupí nejúspěšnější brankář první ligy Miroslav Hanuljak, který s procentuální úspěšností 93,99% vévodí statistikám brankářů první ligy. Výborného brankáře mají ale i domácí, Tomáš Vošvrda nastupuje i za extraligový Liberec.

Naopak trenéři Kadaně nemůžou počítat s útočníky Račukem a Kůsem, kteří byli stáhnutí do extraligového Chomutova. Jako obyčejně za Kadaň nastoupí posily od Pirátů do obrany Martin Lučka a Tomáš Bartejs, v útoku Jiří Jíra, Jaroslav Hafenrichter a Zdeněk Ondřej.