Ani proti Mostu nečekal Kadaň snadný zápas. To potvrdily i první minuty, kdy byli hosté aktivnější. Přesto se ujali vedení domácí zásluhou Skořepy. Když se do 41. minuty trefili ještě Andres, Bombic a Stehlík, bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto.

„Nebylo to jednoduché. Uklidnilo nás, že jsme vstřelili první branku a soupeři jsme postupně utekli až na čtyřbrankový rozdíl,“ řekl k průběhu kadaňský trenér Mikuláš Antonik.

Most sice na poslední gól Kadaně rychle odpověděl, více zdramatizovat zápas se mu ale již nepovedlo. „Most pak sice stihl ještě jednou brankou stav zkorigovat, ale my výsledek ubránili a zaslouženě jsme získali tři body,“ dodal Antonik.

Postupové naděje Kadaně na postup do play off tak dostávají reálnější obrysy. Kadaň ztrácí z devátého místa na osmý Písek dva body. Elitní osmičku si tak zajistí v případě vítězství v Hradci Králové a porážky Písku v Chomutově.

Piráti ale stále nejsou zrovna ve vynikající formě po vysoké porážce z ledu jedenácté Třebíče. O tom jak celý vývoj tabulky dopadne, bude jasno již tuto středu. Všechny zápasy začínají v rámci regulérnosti ve stejný čas 18:00.