A jak se s tím popasovali?

Do 43:59 - Téměř čtyři minuty nepustili Piráti Jihlavu za červenou čáru, drtivou většinu se hrálo v obranném pásmu Dukly. Kotouč se snažili dostat za záda Sáblíka ze všech možných pozic, ale příležitosti Scalza, Hovorku, Kämpfa, McGregora i Sinisala zůstaly nevyužity. Tlak paradoxně ukončila přesilovka Pirátů za sražení Šuláka v jasné pozici. „Byl tam tlak, mělo tam být trestné střílení. Z těch šancí to pořád není ono, tam máme stále co zlepšovat," řekl o začátku třetí třetiny asistent trenéra Aleš Totter.

Do 50:26 - Po přesilové hře se hra vyrovnala a dvě chyby Pirátů poslaly Jihlavu do jasných příležitostí. Nejdříve Libor Šulák nastřelil střelou od modré Čachotského, který se dostal do samostatného úniku. Druhou příležitost měl Melenovský po ztrátě puku ve středním pásmu. Puk poslal za překonaným Hanuljakem jenom napříč brankovištěm. „Rvali jsme se o vyrovnávací gól. Pramenila z toho dvě, tři přečíslení soupeře," byl si vědom chyb asistent trenéra.

Do 56:49 - Nejdříve Scalzo nastřelil horní tyč, až nakonec v přesilové hře přišlo vyrovnání. V 56:28 dostali Piráti příležitost srovnat, kdy byl Štěpánek vyloučen za nedovolené bránění. Hanuljak opustil branku až po vyhraném vhazování a udržení útočného pásma. Vzápětí trefil Marek Hovorka odražený kotouč do prázdné brány! Srovnáno!

„Hany věděl, že když vyhrajeme buly, má jít na střídačku a doplníme to vepředu hráčem. Vyhráli jsme buly, šli jsme do toho a naštěstí nám to tam spadlo," doplnil k vyrovnávajícímu gólu Aleš Totter.

Prodloužení nerozhodlo, došlo na samostatné nájezdy.

Jak šly nájezdy:

√ - proměněná,  X - neproměněná

X 0:0   První se rozjelŠtěpán Hřebejk.Střelou z mezikruží mířil mezi nohy, Sáblík bezpečně chytil.

√ 0:1   Z hostů si jako první vzal pukTomáš Čachotský. Naznačil pohyb doleva, udělal ale kličku na druhou stranu a puk zvedl pod horní tyč.

√ 1:1   Až od vlastní branky se rozje lBryan McGregor.Na bránu najížděl zleva a střelou zápěstím překonal Sáblíka. Srovnáno!

X 1:1   Jihlavu může dostat do vedení Adam Zeman. Taky zkoušel střelu zápěstím, ale branku minul.

√ 2:1   Rozjel se střelec vyrovnávajícího gólu Marek Hovorka! Opět střela zápěstím! A přesně trefil horní levý růžek. Mečbol pro Piráty!

Marek Hovorka: „Od začátku jsem věděl, že zvolím tohle řešení, protože při prvním nájezdu Štěpána Hřebejka jsem si všiml, že brankář nechal hodně místa v prostoru, kam jsem mířil. I proto jsem se zkusil rozjet stejně jako Štěpán. Gólman mi tam to místo nechal a já ho trefil."

X 2:1 Šance pro domácí! K puku se postavil Jakub Schejbal. Předvedl pomalý nájezd a Hanuljak mu kotouč vypíchl holí těsně před brankovištěm.

Piráti Chomutov - Dukla Jihlava 4:3 SN (2:2, 0:1, 1:0)