Máte za sebou dva zápasy baráže o extraligu. Co vám napověděly?
Především ukázaly, že s Boleslaví se dá hrát. Ukázal to i druhý zápas. Když kluci dodržují taktické pokyny, tak to funguje.

Ve druhém utkání ale přišel obrovský výpadek ve druhé třetině. Co bylo příčinnou?
Vstoupili jsme do ní špatně. Nedodržovali jsme to, co jsme měli a byl v tom strašnej chaos, začali jsme faulovat a soupeř se v přesilovkách dostal do hry.

Dvojice Balaštík – Pabiška vám nastřílela celkem pět gólů. Budete ji věnovat na ledě větší pozornost?
Chce to hlavně zvýšit důslednost před brankou a u vhazování v těch oslabeních. Góly jsme jim dali chybami  právě u branky, jeden gól jsme si za čáru dokonce dovezli sami. Hlavně tedy musíme být v těchto situacích důslední.

Boleslav hrála hodně do těla. Dohrávala souboje ve hře i po odpískání. Měli byste na ledě také přitvrdit?
Věděli jsme, že budou takhle hrát. Důležité ale je, co dovolí rozhodčí. Přišlo mi, že tu první třetinu pískali dobře, poté se ale možná nechali strhnout domácími diváky. Je jasné, že chceme hrát aktivně a vytvářet si na Boleslav tlak. Otázka ale je, jak tohle rozhodčí budou trestat.

Právě vaše oslabení vás v pondělním utkání potopila. Jak nabádáte hráče, aby se vyvarovali faulů?
Jde především o ty úplně zbytečné. Mohli jsme třeba mít přesilovku a místo toho šel na trestnou Endál za to, že oplácel. Říkal, že měl zkrat. Tohle jsou ale přesně ty momenty, které rozhodují. Kluci nesmí oplácet, musí být trpěliví, snést nějakou tu ránu a potrestat jí jinak než vlastním faulem.

Po pátém gólu Mladé Boleslavi odešel střídat brankář Milan Řehoř. Bylo střídání spontánní, nebo jste tento krok probírali už o přestávce?
Konzultoval jsem to s trenérem brankářů panem Brukem a rozhodli jsme se takhle. Počet  branek ale neodpovídal výkonu Milana. Nebyli jsme s ním nespokojení.

Takže ve třetím utkání opět nastoupí od začátku?
Na to vám teď neodpovím. Necháme si to pro sebe, ve výběru už ale máme jasno.

Je otázka výběru hlavně na trenérech gólmanů, nebo do něj zásadně zasahujete?
Já mám vždy poslední slovo. Přihlížím na jejich slova, konečné rozhodnutí je ale na mě a ne vždy jsem měl stejný názor. (úsměv)

Díky prvnímu vítězství jste sérii přesunuli do Chomutova za stavu 1:1. Může být tohle vítězství  zásadní?
„Pro další zápas to nic neznamená. Předpokládám, že bude vynikající kulisa, diváci poženou naše kluky dopředu a věřím, že doma ty zápasy zvládneme.

Dá se očekávat podobný průběh  jako v prvních utkáních? 

Budou zase rozhodovat maličkosti a to, jak to kluci zvládnou hlavami a herní disciplínou.

Váš příchod do týmu se zrodil dost narychlo, navíc ve finálové fázi soutěže. Nyní máte za sebou již jedenáct utkání. Jak jste se v klubu zabydlel?
Jak jsem někde řekl, bylo to z rychlíku. (úsměv) Musím ale říct, že se mi v Chomutově pracuje výborně. Podmínky jsou tu skvělé a já doufám, že toho ještě hodně dokážeme.

Máte nějaký zápasový rituál?
Já osobně žádný nemám. Když jsem ale viděl, že kluci se tu neholí, přestal jsem taky a doufám, že se holit nebudu ještě dlouho. (úsměv)