Série vyloženě sedla chomutovskému brankáři Martinu Altrichterovi, který podruhé slavil v zápasech s Kobrou vychytanou nulu. Střelecky se na postupu podílel nejlepší forvard domácích Eret, který dal dva góly a pro trefě přidali Hübl a Chrpa.

„Třetí zápas a já bych řekl, že třetí úplně stejný. Těžké utkání. V první třetině jsme dali dva góly, které nás trošku uklidnily, ale ve druhé jsme přestali hrát náš hokej a zbytečně jsme vymýšleli. Dostali jsme tím Kobru do hry a je štěstí, že nás podržel brankář, který odchytal skvělý zápas. Ve třetí třetině už jsme si to pohlídali, zjednodušili hru a zaplať pánbůh jsme to urvali,“ těšilo chomutovského trenéra Petra Martínka.

Chomutovští fotbalisté jsou jasným lídrem Divize B.
Chomutov zvládl svůj „zápas jara“! Na čele soutěže už má třináct bodů náskok

„Nás stálo hodně sil už předkolo, které jsme hráli s Mostem, to už bylo prakticky play-off. Myslím, že série s Chomutovem byla hodně vyrovnaná. Piráti mají kvalitní mančaft. Nám chybí tři hráči, možná kdyby tu byli, tak to bude ještě jiné. Neměli jsme v rozhodujících chvílích tolik štěstí, měli jsme vyhrát speciálně u nás v tom druhém zápase, kdy jsme byli ve třetí třetině lepší a rozhodovalo prodloužení kdo s koho. Ale takový už je hokej, jsou potřeba kvalitní hráči a kvalitní rozhodčí. Ještě bych chtěl popřát Chomutovu do dalších bojů, aby se dostal co nejdále,“ řekl hostující kouč Miloslav Šeba.