„Z naší strany přišel výborný vstup do zápasu. Myslím, že nás rychlé vedení ukolébalo a následně jsme nehráli dobře," vytýkal svým svěřencům asistent trenéra Aleš Totter.

Vstup do utkání byl pro domácí hokejisty pohádkový. Po 132 sekundách se poprvé zapsal do listiny střelců  McGregor, když Koutský v brance Draků na jeho teč Drtinovy střely nestihl zareagovat. Uběhlo jenom 35 vteřin a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval po krásné individuální akci Antonín Dušek. Stahovačkou přešel přes obránce, položil si brankáře a zasunul do odkryté klece (2:0).

„Měli jsme špatný vstup do zápasu. Chomutov nás nachytal, dostali jsme dva rychlé góly, což se na nás podepsalo v následujících minutách. Zvládli jsme ale snížit na 2:1," řekl o první dvacetiminutovce trenér hostů Radek Kučera.     Šumperk po zaváhání pirátských obránců snížil v přečíslení dva na jednoho necelé dvě minuty před koncem první třetiny na 2:1. Nad rameno Kopřivy poslal puk do sítě Marek Haas(2:1).

A do té doby jednoznačný zápas  dostal jiné dimenze! 

Druhá třetina nebyla v provedení Pirátů povedená.  Ve 24. minutě nechali před Kopřivou  volného Michala Veleckého, který střelou mezi betony srovnal na 2:2.  Chomutov postavila na nohy přesilovka pěti proti třem. Svůj premiérový gól v dresu Pirátů zaznamenal Vladimír Růžička, když protlačil puk za záda Koutského (3:2).
Dvojnásobného oslabení litoval trenér hostů: „Bohužel jsme Chomutovu darovali přesilovku pěti proti třem, což je v dnešních velkých pásmech smrtelné," byl si vědom důležitého momentu utkání Radek Kučera.

Draci se ale nevzdali. K vyrovnání jim pomohl Mario Scalzo, který v 50. minutě posouval  míč k Miroslavu Kopřivovi. Puk ještě zasáhl Berger a dostal ho za záda chomutovského brankáře (3:3).

To mohlo být smrtelné pro Piráty, ale další vývoj ukázal sílu domácího týmu. O necelé tři minuty se skóre převážilo na stranu Chomutovských. Navrátilec po zranění Marek Sikora nahodil spoza brány puk na betony Koutského a Nikola Gajovský ho lehce zasunul  do brány (4:3). „Za stavu 3:3, deset minut před koncem jsme na tom nebyli nejlépe, ale nakonec jsme to zvládli," cenil si vítězství Aleš Totter.

Definitivní rozhodnutí přinesl až samotný závěr utkání. Draci sáhli 88 sekund před koncem ke hře bez brankáře, ale příležitost na skórování si nevytvořili. Naopak, byl to dvougólový Vladimír Růžička, který po akci mladého Davida Kašeho uzavřel do prázdné brány účet utkání (5:3).

„V power-play jsme chtěli vyrovnat, to se ale nepovedlo. Mrzí nás, že jsme nebodovali," litoval promarněné šance Kučera. 

Piráti Chomutov – Salith Šumperk 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. McGregor (Drtina, Růžička), 3. Dušek (Rutta), 35. Růžička (Hovorka, Drtina), 53. Gajovský (Sikora, Drtina), 60. Růžička (Kaše D., Hovorka) – 19. Haas (Velecký, Holík), 25. Velecký (Berger, Geweise), 50. Berger (Haas). Rozhodčí: Grech – Belko, Rozlílek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 2 467. Střely na branku: 30:33.
Piráti Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma – Hovorka, Růžička, McGregor – D. Kaše, Dušek, Moore – Hřebejk,Kämpf, O. Kaše – Sikora, Gajovský, Šagát.