Měl jste takové podmínky pro přípravu jak jste si představoval?

Podmínky jsme měli vynikající. Trošku bylo u nás specifické, že jsme začali nejdříve ze všech klubů. Přípravu na extraligu jsme začali už 8. července.

Na úvod vás čeká hodně těžký zápas v Třinci, možná jeden z nejtěžších vůbec…

„Na úvod hodně těžký zápas. Ale myslím si, že žádné utkání nebude jednoduché a extraliga bude znovu hodně vyrovnaná. Máme před sebou náročných dvaapadesát střetnutí.

Už máte jasno o sestavě a kdo nastoupí v bráně?

Sestava pro start soutěže je daná, jako brankářská jednička začne Míra Kopřiva. Pak se uvidí, jak to bude dál."

Na ledě jste dva měsíce, povedlo se už mančaft vyladit?

„Pořád tým trošku poznávám. Někteří hráči jsou tady z loňska, s těmi jsem pracoval, další znám z dřívějška. Ale mužstvo si musí sednout, přišlo spoustu nových hráčů. Dobré bylo, že jsme absolvovali hodně tréninků, dost jsme se zabývali taktickými věcmi. Uvidíme, jak to budeme zvládat."

Největší posilou je Michal Vondrka. V přípravě dal zatím dva góly…

Jsme rádi, že bude hrát za nás. Mužstvo musí ale pracovat jako tým, výsledek neudělá jednotlivec. Budeme využívat všechny čtyři útoky a uvidíme, co obrana. Myslím, že v obraně máme některé kluky, kteří nejsou až tak zkušení. Ale dá se s nimi dobře pracovat.

Hlavně bývalí hráči Slavie říkají že do Chomutova přišli i kvůli vám a věří, že Růžička je zárukou úspěchu. Jak se to poslouchá?

„Za poslední čtyři, pět let se tady protočilo strašně moc hráčů, což se mi vůbec nelíbí. Řekl jsem, že by bylo dobré to ustálit. I za pomoci těch hráčů, které znám a kterým věřím. Hlavně je to o tom, aby se nám povedlo udržet a někam se odrazit. S vedením jsme domluveni, aby se tým stabilizoval a srovnal."

Bude pro vás některý zápas víc pikantní, například proti Spartě?

„Proti Spartě to bylo vždycky pikantní. Se Slavií to bylo derby, velké zápasy to bývaly i v dobách, kdy jsem hrál za Litvínov nebo Trenčín. Musíme se ale připravit na všechny zápasy."

Během minulé sezony jste pozoroval extraligu z tribuny. Jaký jste si o ní udělal obrázek?

„Viděl jsem hodně dobrých zápasů, jiné neměly takovou kvalitu. Soutěž se rozjížděla, úroveň šla nahoru. Myslím, že letos to bude podobné. Dobře víme, že musíme zachytit začátek, aby nám to jak se říká nefrnklo."

Budete v nové sezoně nějak víc sledovat Slavii a reprezentaci?

„Slavii ne, nároďáku ale přeji, ať se mu daří. Myslím, že Vladimír Vůjtek je hodně kvalitní trenér. Český hokej mě stále zajímá. Aby se držel nahoře, abychom neustupovali. Kdo se pohybuje kolem hokeje, dobře ví, o čem mluvím. Svět se přibližuje a my musíme hodně přišlápnout, abychom v budoucnu stačili."

Výhodou chomutovského hokeje je kvalitní mládež, místní mladí získali mistrovské tituly. Považujete to za výhodu?

„Musím se přiznat, že je moc neznám. Že mají tituly, je hezké, ale my potřebujeme uhrát zápasy. Do budoucna bych ale chtěl, aby dostali šanci kluci, které si vychováme. Pro mě je to stále trošku novum, v klubu jsem jakoby od loňska, ale mladé začnu pořádně sledovat až teď. Mám představu, aby ti nejlepší hráli v prvním týmu nebo v Kadani. Všichni musí vědět, že tu šanci mají. K tomu je třeba ale chvilka času. Mladí tu jsou šikovní, ovšem musejí potvrdit herní formu. Jinak je nahradí někdo jiný."

Do Chomutova stále dojíždíte…

V Chomutově je perfektní zázemí, ale do Prahy to není zase až tak daleko, takže jezdím hodně domů, ale zároveň se snažím být co nejvíce tady, třeba dva tři dny v týdnu. Chci hodně sledovat právě juniorskou soutěž, abych věděl, jak na tom jsme.