ROZHOVOR S VLADIMÍREM RŮŽIČKOU PO UTKÁNÍ S OMSKEM

Jaký to byl pro vás zápas, když jste právě s dnešním soupeřem jednal o svém angažmá?
To jsme nijak neřešili. Pro nás to je příprava. Šlo o těžké utkání, protože Omsk je výborné mužstvo a má ve svém kádru vynikající hráče. Je vidět, že mužstva jsou v přípravě a tréninkové dávky jsou velké, takže rozhoduje i únava. naši hráči ukázali, že umí bojovat a sehráli se soupeřem velmi vyrovnané utkání.
Vnímal jste svoje přijetí ze strany fanoušků v Chomutově. Kotel vás vyvolával a vy jste fanouškům mával?
No tak je to asi dobré, ale je to příprava a nechtěl bych nic přeceňovat. Samozřejmě fanoušci jsou natěšení a já doufám, že tady všichni pro hokej uděláme maximum, aby tady fanoušci byli spokojení. Viděl jsem to tady už minulou sezonu jak tady fanoušci chodili i na první ligu. tak si myslím, že si zaslouží, abychom se jim odvděčili co možná nejlepšími výkony. Čeká nás těžká sezona, bude to dlouhé. a mužstva jsou vyrovnaná.
Uvědomujete si nějak, že je to vlastně vaše první angažmá jinde než ve Slávii?
Tak je to nové mužstvo které je složené z hráčů kteří tu byli minulou sezonu a těch kteří sem přišli. Pro nás je to velká výzva a my chceme, aby se chomutovský hokej v extralize udržel co možná nejdelší dobu a třeba se časem snažil bojovat i o ty nejvyšší příčky.
Je to tady v Chomutově pro vás nový příběh?
Tak nevím jestli nový příběh. v každém případě je to něco nového, ale jinak je to pořád stejné, je to hokej a já udělám všechno proto, aby jsme vyhrávali a předváděli dobrý hokej ke spokojenosti všech. Uvidíme jak se to podaří, určitě bych to po dnešním vítězství nechtěl nijak přeceňovat. 
Vy jste sem chodil minulou sezonu a sledoval zápasy z tribuny. teď tedy ze střídačky. je to asi něco jiného?
Jiné to je, na střídačce není na nic čas. Z toho okna je to jednodušší. Sem tam si člověk dá čaj, nebo něco zakousne a je to daleko víc v klidu. Na střídačce je člověk maximálně zatažený do zápasu a tím je to jiné.
Jak vás potěšila návštěva přes pět tisíc lidí?
Tak je to krásná návštěva na to, že je 29. července. Ale jak už jsem zmínil fanoušci tu chodili i na první ligu a několikrát byl stadion i vyprodaný, takže tady je po hokeji hlad a fanoušci jsou nažhavení.
Cítil jste na střídačce nějaký tlak?
Tak zodpovědnost je velká a proto se snažíme tvrdě s hráči pracovat tak, aby se dostavil dobrý výsledek.