Na žádost o rozhovor kývl a ještě v doznívajících emocích polonahý houkl z kabiny: „Chceš hodně sprostej rozhovor?“ Bylo pár minut po čtvrtém zápase čtvrtfinálové série mezi Hradcem Králové a Chomutovem (3:5). Pár minut po hutné scéně z poslední minuty.

Martine, nevzpomínám si, že bych vás viděl na ledě takhle rozlíceného a vytočeného. Co se v závěru stalo?

Káďa (Kadlec) mi říkal, že mě takového viděl jen jednou. Co k tomu říct? Viděls to sám. Pan Du… (zarazí se) Ne, nebudu mu říkat pan. Je to idiot Duda, který nemá s normálním člověkem naprosto nic společného. On je člověk, který chodí po světě a páchá zlo.

Zahodil jste rukavice a chtěl jste si to s Dudou vyříkat chlapsky. Jenže k tomu nedošlo…

(skočí do řeči)… Po faulu na mě během třetího zápasu, kdy jsem uklouzl po hokejce nebo po puku, za mnou jezdí a furt se mě ptá, proč se nechovám v rámci fair play a nejdu za rozhodčím. To mi říká člověk, který od počátku své kariéry dělá jenom hnusné věci. Když mu jdete do těla, tak se uhne a schválně vám tam nechá nohu. Celý zápas provokuje, píchá vás holí a jeho jediným cílem je někomu zničit kariéru.

Jak vás provokoval?

Oba jsme třeba seděli na krajích střídačky, tak po mně začal stříkat vodu z láhve, nadával mi, že jsem chudák, že celý Hradec je chudý, že nemáme peníze. To je ubožáctví největšího kalibru. Ať Chomutov vyhraje, on si tam nahlásí ty svoje body, o které tak stojí, a je to. Jenže on se vymkl veškerým možným mantinelům. A ke všemu ho ještě chrání rozhodčí. Což už vůbec nechápu. Kdybyste slyšeli, co dokáže směrem k nim vypustit s prominutím, z huby! Oni na něj jen koukají a jakmile se strhne mela, tak i hlavní rozhodčí ho dokonce ochraňuje. Místo, aby se mi postavil jako chlap, tak na mě pošle nějaký Schnabely. Duda není hokejista, ale mrzák.

Je hodně složité udržet v takových chvílích nervy na uzdě?

Rozumíte, nikdo mu nic nedělá. V kabině si říkáme: Choďte mu do těla, protože je zbabělec a zbabělcem zůstane. Ale všechno je v rámci hry, v rámci férové hry. On tohle neumí. Škodí vám za zády rozhodčího, za zády hráčů. Je to blbec. Budiž, dělá body, ale za ty prachy musí něco ukázat, ne?

Bude mít vaše „kočkování“ dohru v pátém zápase v sobotu?

Jsem ochotný… Dám jedno střídání, mně je to jedno. Vždyť on může třeba hned v dalším zápase někoho zlikvidovat. Mám před sebou možná ještě pár roků hokeje a tenhle člověk mi je schopný zazdít zbytek kariéry. Mám rodinu, děti, ale on nerespektuje vůbec nic. Svoji kariéru si vybudoval výstřelky a svým chováním. Ať je v novinách, ať se o něm píšou články. Jemu to asi vyhovuje.