Na začátku utkání byla Třebíč o něco aktivnější a díky tomu se dostala i do šancí před brankou. Právě jedna taková akce skončila faulem, přičemž bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se rozjel obránce Matic Podlipnik. Najel pomaleji, míchal kotoučem a povedeným rychlým blafákem překonal Jakuba Čecha a poslal tak svůj tým do vedení (1:0).

Kadaňští mohli o minutu později vyrovnat, do úniku na samotného Faltera ujel Wágner, jeho blafák ale skončil mimo branku.

Když v 15. minutě neproměnil v dobré šanci Polodna, využil o dvě minuty později zaváhání hostujícího obránce Radim Zohorna. Obhodil si obránce a proti vyjetému brankáři si poradil kličkou a v pádu bekhendem zvýšil na 2:0 pro domácí.

To ještě nebylo v podání Třebíče vše. O pár vteřin později dotlačil Matěj Psota na druhý pokus kotouč do branky a přinutil tak Jakuba Čecha ke střídání. Tadeáš Dvořák to ale neměl jednoduché, obzvláště, když na něj v 19. minutě vypálil od modré nechytatelnou dělovku Matic Podlipnik a zvýšil už na 4:0.

„První třetina pro nás vypadala opticky dobře, ale přišla penalta a tři kuriózní chyby, které se běžně nestávají. Co je toho důvodem, je těžké říct, možná další korekce a změny v sestavě, které mají vliv na spolupráci a sebedůvěru hráčů," zhodnotil úvodní část hry trenér SK Jaroslav Beck.

„První třetinu jsme byli velice produktivní, ze sedmi střel jsme dali čtyři góly, což je pro nás luxusní. Bylo strašně důležité, že za stavu 1:0, kdy jsme udělali chybu a ujížděl tam hráč soupeře na samotného brankáře, že to Martin Falter chytil. To bylo pro naše hráče a jejich sebevědomí strašně důležité," vyjádřil se k první dvacetiminutovce trenér Horácká Slavie Jiří Mička.

Kadaňští sice v dalším průběhu zbraně nesložili a v úvodu druhé části musel domácí brankář Falter vytáhnout několik důležitých zákroků. Ve 29. minutě ale ve dvojnásobné přesilovce završil hattrick tvrdou střelou Matic Podlipnik a upravil už na 5:0.

V poslední třetině tempo trochu opadlo, ale v 55. minutě se Kadani přeci jen podařilo vstřelit branku. Petr Macháček ujel a zakončil mezi betony domácího brankáře(5:1).

Poslední slovo měla nicméně Třebíč. V 59. minutě se důrazně dostal ke kotouči Marcel Juráň a střelou v pádu uzavřel gólový účet zápasu na 6:1.

„Po Budějovicích na nás leží jakýsi batoh. Ztratili jsme zápas, který pro nás vypadal velmi dobře, pak už jsme se s tím snažili něco dělat vcelku zbytečně, protože Třebíč bránila, hlídala si střední pásmo a čekala na nějakou další naší chybu. Soupeři gratulujeme k vítězství a věříme, že do středy s tím ještě něco uděláme. Myslím si, že zápas zlomil třetí gól domácích," zhodnotil celé utkání Jaroslav Beck.

SK Horácká Slavia Třebíč – SK Kadaň 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Podlipnik, 17. Zohorna (Dolníček, Erat), 17. Psota (Malena), 19. Podlipnik (Erat), 29. Podlipnik (Erat, Dolníček), 59. Juráň – 56. Macháček (Trefný, Černý). Rozhodčí: Würtherle – Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 29:34.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Podlipnik, Schejbal, Štindl, Šaur, Niko, Bartoň – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Polodna, Psota – Švec, Juráň, Přibyl – Čech, Bladwin, Pokorný.

SK Kadaň: Čech (17. Dvořák) – Trefný, Černý, Szathmáry, Novák, Weinhold, Kolařík, Bláha – Sloboda, Kverka, Chlouba – Hlava, Šťovíček, Macháček – Vaněk, Vrána, Huňady – Wágner, Deveri, Lehnert.