Bez gólu
Chomutov přivítal na svém ledě čtvrtou Duklu Jihlava, výkon týmů na ledě ale šlágr kola nepřipomínal. Utkání začalo pomalejším tempem a na první větší šanci se čekalo až do páté minuty. Na první gól až do minuty dvacáté druhé.

Bohužel se z něj radoval hostující kanonýr Hodek. Pojistku přidala Jihlava ve třetí části, Piráti se prokázat nedokázali, což vyvolalo u trenéra Sýkory nespokojenost.

„Jednoznačně špatný výkon. Už od začátku utkání jsme do toho nešli s tím, co jsme si řekli před utkáním. Vůbec jsme to nesplnili. Mluvilo jsme o tom, že musíme hrát hodně do těla a mít výborný pohyb, protože Jihlava je bruslivé mužstvo. Ani jedno jsme nesplnili.

Asi jsme si mysleli, že po těch čtyřech vítězstvích v řadě to půjde doma samo a samozřejmě výkon byl důsledkem toho špatného přístupu,“ rozčiloval se chomutovský kouč, podle kterého nemohl takový výkon vést k bodům.

„Jednoznačně jsme k tomu zápasu špatně přistoupili a nezasloužili jsme si vyhrát.“ Napravit si pověst budou moci Piráti ve středu, kdy zajíždí na derby do sousední Kadaně.

Drtivý závěr
Skvělý finiš. Tak se dá označit výkon kadaňských hokejistů v Havlíčkově Brodě. V polovině zápasu prohrávala Kadaň již 2:0 a nevypadalo to s ní dobře. Martin Mazanec a Vladimír Novák ale do začátku třetí části stačili vyrovnat. V 58. minutě pak přišla chvíle Romana Chlouby.

V čase 57:28 vsítil vítěznou branku, pojistku pak zaznamenal o pouhých deset vteřin později! Kadaň si tak odvezla veledůležité tři body a vrací Rebelům domácí porážku.

„Mně se utkání samozřejmě hodnotí dobře, protože jsme si odvezli všechny tři body. Nevyvíjelo se to ale pro nás dobře, protože v první třetině jsme hráli osm minut přesilovku a místo toho, aby nás to nakoplo, tak nás to spíš srazilo dolů. Ale od druhé třetiny, kdy jsme dali gól na 2:1, jsme šli pomalu nahoru a obrátilo se k nám také štěstí, protože jsme dali takové dva góly za modrou čarou, kdy to tam Chlouba dobře trefil. Takže spokojenost,” hodnotil utkání trenér Kadaně Jiří Rech.

Piráti Chomutov - HC Dukla Jihlava 0:2 (0:0, 0:1,0:1)
Branky a nahrávky: 22. Hodek (Domin, Krupka), 44. Krupka (Karpov, Ficenc). Rozhodčí: Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 8:9. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 3002. Střely na branku: 37:22 . Průběh utkání: 0:2.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Řehoř) - Pulpán, Macháček, Rutta, Jillson, Palin, Jeřábek, Grof, Mrázek - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Endál, Fiala, Hřebejk - Heřman, Kraft, Seman - Hruška, Procházka

HC Dukla Jihlava: Novotný (Halmoši) - Petráček, Dobrovolný, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Grundmanis,Kolda - Mrňa, Zeman, Maliník, Krupka, Pometlo, Domin, Mikšovský, Čachotský, Hodek, Hubáček, Bezděk ,Karpov

Havlíčkův Brod - SK Kadaň 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Zábranský (Švaňhal, Nahodil), 31. Nahodil (Protivný, Morava) - 33. Mazanec (Ton, Mikšovic), 43. Novák (Mikšovic), 58. Chlouba (Ton, Novák), 58. Chlouba (Davídek, Révay). Rozhodčí: Alexander Pavlovič - Jiří Flegl, Michal Zíka. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2.

Havlíčkův Brod: Laitinen (Suchan) - Šenkeřík, Morava (C), Sova, Protivný, A. Jelínek, Pavlík (A), Koma - Zábranský, Polodna, Nahodil, Švaňhal, Semorád, Voj. Němec (A), Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, P. Musil, Kostourek.

SK Kadaň: Závorka (Jarina) - Schmidt, Tollinger, Mazanec, Trefný, M. Szakal (C), Révay (A), Malinský, K. Charousek - Davídek, Chlouba, Ton, Bursík, Freiberg, J. Charousek, Novák, Mikšovic (A), Jabrocký, Stoklasa, Boušek, Eiselt.