Ještě jeden pokus. Poslední. Junioři Pirátů Chomutov hrají ve čtvrtek rozhodující finálový zápas proti Litvínovu, v němž mohou získat mistrovský titul.

Ve dvou předchozích zápasech se zatím pokaždé dařilo domácímu týmu, Chomutov se v sérii ujal vedení, Litvínov doma v úterý vyrovnal. Ve čtvrtek se od 17.30 v chomutovské SD aréně hraje třetí a poslední zápas. Vítěz bere vše.

Tisíce diváků poženou Piráty k titulu

A očekává se neobvykle početná divácká kulisa. Už při prvním zápase přišlo na stadion podpořit mladé Piráty přes dva tisíce lidí, teď jich může být ještě víc. „Je to super, je to pak o dost větší zážitek pro nás i pro lidi," těší se na povzbuzování fanoušků chomutovský obránce Libor Šulák. „To, že hrajeme doma, bude pro nás mírná výhoda. Doma pravidelně vyhráváme, známe stadion a většina diváků bude stát na naší straně," věří v titul trenér Pirátů Martin Ťupa.

Tvrdý souboj

A diváci se mají na co těšit. Boj o juniorský titul je hodně vyhrocený. Také proto, že se o něj Piráti přetahují se svým největším rivalem – sousedním Litvínovem. A nikdo nečeká, že poslední zápas bude opatrnější. „Nic takového. Bude to stejně vyhrocené, stejně tvrdé," tuší Šulák, který letos nastupoval i za mužský A tým. Souhlasí i trenér: „Oba týmy hrají útočně, diváci se mají na co těšit, uvidí opět krásný zápas."

Nevzdává se ale ani Litvínov, trenér litvínovských mladíků pomýšlí taky na juniorský titul: „Jedeme do Chomutova vyhrát, uděláme pro to maximum. Rozhodující slovo budou mít gólmani," předpověděl Radek Mrázek před čtvrteční bitvou.

V hledišti nebude chybět ani generální manažer klubu Jaroslav Veverka mladší, kterému junioři jistě dělají větší radost než muži, kteří hrají baráž. „Jsou to taky nervy, ale rozhodně příjemnější," přikyvuje šéf Pirátů.

Veverka: Masér bude radit, jak hrát hokej?

Že je série vypjatá, dokazují i ohlasy z klubů. Trenér Litvínova Radek Mrázek se po druhém zápase rozčiloval nad některými zákroky mladých Pirátů ke konci zápasu. Označil je dokonce za primadony, které neunesou prohru. „Jistě, zápas o titul je specifický tím, že hrajeme proti největšímu soupeři, Litvínovu, kde trenér ještě před pár lety dělal maséra a teď radí, jak hrát hokej," nenechává si to líbit Veverka a přilévá před vrcholem juniorské sezony olej do ohně.

Pochybuje ještě někdo, že tenhle zápas bude pořádná řež o všechno…? Ve čtvrtek v půl šesté v chomutovské aréně!

Výsledky finálových utkání NOEN extraligy juniorů:
1. zápas: Piráti Chomutov – HC Litvínov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
2. zápas: HC Litvínov – Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0).

Druhý zápas v Litvínově, kdy Chemici srovnali finálovou sérii, rozhodl smolný moment pirátského brankáře Dvořáka. Za vyrovnaného stavu 2 : 2 nahodil pět minut před třetí sirénou litvínovský Mical z vlastní modré čáry puk, který před Dvořákem poskočil a zázračně skončil za zády překvapeného gólmana. „Byl to docela smolný moment. Ve třetí třetině jsme měli navrch, ale bohužel jsme dostali gól prakticky přes celé kluziště," komentoval situaci Martin Ťupa.

Tadeáš Dvořák si v úterním duelu play-off vybral svoji porci smůly, ale až na jeden nešťastný gól vykazuje velmi dobrou formu. V úspěšnosti zákroků (93,24%) i průměru obdržených gólů na zápas (2,15) patří ke špičce letošního play-off juniorů. V úspěšnosti zákroků je celkově druhý, průměr má dokonce nejlepší ze všech.

Rozhodující zápas o juniorské zlato se odehraje ve čtvrtek 3. dubna od 17:30 hodin v chomutovské SD Aréně.V případě remízového stavu po základní hrací době se utkání prodlužuje o deset minut čistého času. Když nepadne branka ani v prodloužení, rozhodovaly by o juniorském mistru České republiky samostatné nájezdy.