„Samozřejmě je to pro nás citelná ztráta, protože zejména v play-off hrají zkušenosti důležitou roli. Nicméně zdraví máme jen jedno a Franta zákrok opravdu potřebuje,“ konstatuje Martin Pešout. „Zvládli jsme bez něj už čtyři zápasy a některé z nich patřily k těm těžším, takže věřím, že mužstvo se s jeho absencí vyrovná i ve zbytku sezóny,“ doplňuje sportovní manažer a hlavní trenér v jedné osobě.

V aktuální sezóně stihl jednačtyřicetiletý odchovanec kadaňského hokeje 30 startů, v nichž patnáctkrát skóroval a přidal třiadvacet asistencí, což ho řadí na třetí místo týmové produktivity za kapitána Viktora Hübla s Petrem Eretem.

Zdroj: Piráti Chomutov

Piráti se tak dostávají do podobné situace jako před rokem, kdy křídlo elitní formace také muselo vynechat ze zdravotních důvodů část play-off. I proto stihl člen Klubu střelců deníku Sport ve vyřazovacích bojích 2023 jen osm střetnutí s bilancí gólu a pěti přihrávek. Celkem má František Lukeš v chomutovském dresu v tuto chvíli na kontě 80 startů, 29 přesných zásahů a 75 finálních pasů.

Kadaňští futsalisté.
Mám častěji narozeniny než vychytané nuly, chechtal se Klečka