Od mládí patřil Petr Šidlík mezi velké talenty

Jednadvacetiletý rodák z Jihlavy platil už od mladých let mezi velké talenty, jinak by těžko dostal šanci mezi dospělými už v šestnácti letech. Během sezóny 2010/2011 odehrál 41 utkání první ligy v barvách slavné Dukly včetně deseti bitev v play-off. Na jaře 2011 si Petr Šidlík poprvé zahrál na světovém šampionátu hráčů do osmnácti let a hned po něm zamířil do kanadské juniorské soutěže.

Dělal kapitána v kanadské soutěži i v mládežnických reprezentacích

Barvy celku Victoriaville Tigres hájila nová akvizice Pirátů celkem tři sezóny, během nichž mužstvo pokaždé postoupilo do vyřazovacích bojů, ale pokaždé vypadlo hned v prvním kole. Pozice českého mladíka se postupně upevňovala, když ve druhém roce nosil na dresu asistentské áčko a v posledním ročníku před návratem zpět do České republiky byl dokonce kapitánem týmu.

Stejné pocty se Petru Šidlíkovi dostalo také v reprezentaci do osmnácti let na světovém šampionátu 2012 a kapitánské céčko zdobilo jeho dres rovněž na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v roce 2014.

Celkem má mladý bek za sebou čtyři vrcholné mládežnické turnaje, neboť nastupoval také na šampionátu dvacetiletých v roce 2013.

V extralize má na kontě deset startů

Loni v létě zvolil Petr Šidlík, jenž doposud neprošel draftem NHL, návrat do České republiky a zamířil do Jihlavy. V jejích barvách odehrál kompletní prvoligový ročník včetně semifinále play-off proti Pirátům. Mezi čtyřmi nejlepšími celky naskočil do všech pěti bitev, v nichž zaznamenal jednu asistenci a deset trestných minut.

Na začátku prosince 2014 pak nový člen pirátské defenzivy poprvé naskočil v Tipsport extralize. V utkání 27. kola oblékl dres karlovarské Energie na ledě nedalekého Litvínova. Do konce základní části stihl v západočeském týmu dalších osm utkání, jednou naskočil ve skupině o umístění. V nejvyšší soutěži tak má na kontě deset startů bez zápisu v kolonce gólů i asistencí.

Zdroj: Piráti Chomutov.