V tuto chvíli je jasné, že chomutovský dres už nadále nebude oblékat trojice Lukáš Pulpán, Josef Straka a Martin Lojek. V organizaci i nadále zůstává drtivá většina letošních juniorských mistrů, s nimiž klub prodloužil spolupráci nebo například oblíbenec fanoušků Nikola Gajovský. Klub to zveřejnil na svém webu.

Z hráčů, kteří klub s definitivní platností opouští, je služebně nejstarším obránce Lukáš Pulpán, jenž chomutovský dres poprvé oblékl už během ročníku 2004/2005 ještě jako kmenový hráč Plzně a vrátil se na sever Čech v létě 2008. Následujících šest sezon hájil bílomodré barvy, nyní po skončení platné smlouvy došel osmadvacetiletý bek k rozhodnutí, že po dlouhých letech potřebuje změnu prostředí.

„Lukášovi skončila letos smlouva a rozhodl se, že po dlouhých letech v Chomutově změní působiště. Nezbývá než jeho přání akceptovat. Děkujeme za dobrou práci, kterou Lukáš pro chomutovský hokej odvedl a přejeme mu štěstí na nové hokejové adrese," řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.

Smlouva skončila také Josefu Strakovi, který za Piráty odehrál po svém listopadovém příchodu 35 zápasů, v nichž osmkrát skóroval a zaznamenal šest asistencí. V případě šestatřicetiletého středního útočníka se klub rozhodl spolupráci neprodlužovat. Stejný krok se týká také Martina Lojka, jemuž skončilo hostování z Třince. Vysoký osmadvacetiletý obránce naskočil v chomutovském dresu do 20 zápasů, v nichž si připsal jednu trefu.

Piráti Chomutov - Kladno. Poslední zápas extraligové sezony.U všech ostatních stabilních členů extraligového kádru budou ještě probíhat jednání o jejich případném setrvání v organizaci Pirátů. Drobnou výjimkou je pouze trojice Jozef Balej, Tomáš Malec a Jaroslav Svoboda, která má kontrakty platné jen pro Tipsport extraligu.

Dobrou zprávou pro chomutovské příznivce je jistě fakt, že klub se dohodl na další spolupráci s řadou zavedených jmen. V organizaci tedy i nadále pokračují útočníci Nikola Gajovský, Marek Račuk a Jiří Fronk, který se vrací z hostování v Karlových Varech, obránci Tomáš Bartejs, Radek Havel a Jakub Trefný či brankář Jan Strmeň.

Do této skupiny hráčů patří také mladíci, kteří se podíleli na zisku druhého juniorského titulu v historii chomutovského hokeje. Z těch, kteří věkově a bez využití výjimek přechází do seniorského hokeje, podepsali nové smlouvy brankář Tomáš Maštalířský, obránci Libor Šulák, Dominik Tejnor a Antonín Drobný či útočníci Darek Hejcman, Nicolas Hlava, Patrik Huňady, Jakub Chrpa a Tomáš Paleček.