Místo očekávaného opatrného začátku a vyčkávání na to, co soupeř udělá, začal první barážový zápas pěkně z ostra a v první třetině viděli diváci hned čtyři góly. Bohužel z toho padly hned tři do chomutovské sítě.

Všechno odstartoval v páté minutě Boháč, který potrestal chybu v chomutovské obraně a při vlastním oslabení otevřel skóre. Domácí hodně faulovali a z následující přesilovky vyrovnával kapitán Skořepa.

Chomutovští hráli aktivně, ale domácí jim udělili lekci z produktivity a mezi dvanáctou a čtrnáctou minutou odskočili na dvoubrankový rozdíl po trefách Pabišky s Gajovským.

Hosté tak nastupovali do druhé části s mankem 1:3, ale už po 51 vteřinách je vrátil zpět do zápasu Procházka. Chomutovští byli po této trefě na koni a na boleslavskou branku se valil jeden útok za druhým. Ovšem místo vyrovnávací trefy nepochopitelně zachyboval obránce Brňák a Fabuš zvyšoval na 4:2.

To byla pro severočechy studená sprcha, ale přestřelka pokračovala a v další z řady přesilových her snižoval na 4:3 Kraft.
Na ledě se hrál atraktivní útočný hokej a častokrát to pěkně zajiskřilo. Stav 4:3 ale platil i po druhé siréně.

V útočném duchu se pokračovalo i ve třetí dvacetiminutovce, obrovskou příležitost dostali hosté ve 49. minutě, kdy před sebou měli minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Kraft v obrovské šanci ovšem trefil pouze Schwarzovu lapačku a ani následné dlouhé obléhání boleslavské branky kýžený vyrovnávací gól bohužel nepřineslo a naopak v následné klasické početní výhodě si málem nechali ujet Jindru.

Když se pak Chomutovští nadechovali k závěrečnému náporu, tak se museli nejprve dvě minuty bránit v oslabení po smolném vyloučení Všetečky. Sice se ubránili, ale čtyři vteřiny po jeho návratu na led prostřelil jinak skvělého Hanuljaka mezi betony Fabuš, který tak pečetil na konečných 5:3.

Další zápas série barážové série se hraje v neděli od 18 hodin a opět před kamerami České televize v přímém přenosu.

BK Mladá Boleslav - KLH Chomutov 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Góly 1:0 5. Boháč (Kasík), 1:1 8. Skořepa (Grof, Duda), 2:1 12. Pabiška (Handlovský), 3:1 14. Gajovský (Vrbata, Sup), 3:2 21. Procházka (Eiselt), 4:2 27. Fabuš, 4:3 32. Kraft (Eiselt, Grof), 5:3 59. Fabuš (Kasík, Duben).

Boleslav: Schwarz - Frolo, Žabka, Čížek, Duben, Kasík, Jindra, Jiruš - Král, Nouza, Handlovský - Vrbata, Pabiška, Bahenský - Boháč, Fabuš, Macho - Sup, Sýkora, Gajovský - Ferebauer

Chomutov: Hanuljak - Pulpán, Bombic, Trefný, Grof, Všetečka, Pavlas, Brňák, Tribuncovs - Duda, Skořepa, Hruška - Eiselt, Kraft, Procházka - Trochta, Domin, Polanský - Hašek, Mikšovic, Jíra