To ovšem neplatí o hráčích Havlíčkova Brodu, kteří se musí na zápasy s Chomutovem vyloženě těšit. Jejich středeční výhra 2:1 po prodloužení totiž byla v této sezoně nad favorizovaným Chomutovem již třetí ze čtyř vzájemných zápasů!

„Proč zrovna Havlíčkův Brod? Těžko říct, jeho styl nám asi nesedí,“ hledá příčiny nezdaru chomutovský útočník Michal Jeslínek. „Za Brod nastupují mladí kluci, kteří se vyhecují, ale proti Chomutovu se snaží každý soupeř. My na začátku nedáme góly a pak se začneme trápit.“
Poprvé se tito soupeři utkali v Havlíčkovo Brodě v rámci třináctého kola. V té době svítila na chomutovském kontě v položce porážek velká nula a naopak předchozích dvanáct zápasů skončilo výhrou severočechů! Zápas tedy měl být jednoznačnou záležitostí… Ještě po dvou třetinách platil stav 0:0, ale v té třetí tam Brodským padlo na co sáhli a zápas skončil jejich výhrou 4:1!

Odveta se hrála o patnáct kol později v Chomutově a tento zápas byl doslova infarktový. Hosté vyhráli první třetinu 2:0, ale tím nastartovali stíhající jízdu domácích za vyrovnáním. Bombic snížil a když ve 45. minutě vyrovnal Mazanec, vše směřovalo k tomu, že Chomutov zápas otočí. Hrálo se pouze na jednu branku a před brodským gólmanem doslova tál led. Ovšem místo vítězného gólu domácích přišel jako blesk z čistého nebe šok v podobě gólu hostů, který vstřelil Svoboda v čase 59:14! Na to už domácí odpovědět nedokázali…

Třetí zápas se hrál v Chomutově v předposlední den loňského roku a šlo o jediné vzájemné střetnutí těchto dvou soupeřů, na které příznivci KLH Chomutov vzpomínají v dobrém. Po výborném výkonu a tradičním koncertu elitního útoku Duda - Kraft - Hruška vyhráli 6:1.

No a poslední vzájemné měření sil, které se v havlíčkobrodské Kotlině odehrálo ve středu, vyhráli domácí Rebelové 2:1 po prodloužení. Když ve 47. minutě otevřel brankový účet chomutovský Mikšovic, tak se očekávalo, že hosté už vedení udrží, ale domácí brzy vyrovnali a rozhodující trefu si na závěru prodloužení připravil brodský obránce Vyhlídal.

„Pořád je to stejné. V úvodu zápasu neproměníme šance, ten druhý tým se zvedne a pak už je to těžký. Brodští jsou snaživí a tohle jim ještě dodá,“ vysvětluje útočník Jeslínek.

Dobrou zprávou pro Chomutov může být to, že Havlíčkův Brod horko těžko o účast v předkole play off a tři kola před koncem nadstavbové části je na dvanácté příčce. Před vzájemným play off by chomutovským hráčům i fanouškům určitě vstávaly vlasy hrůzou na hlavě…

Jak vůbec probíhalo 43. kolo první ligy?

Havl. Brod – Chomutov
Při tomto utkání nebyla nouze o zajímavé momenty před brankáři obou týmů, ale na první gól čekali diváci až do 47. minuty, kdy se povedenou střelou prosadil chomutovský útočník Mikšovic.

Odpověď domácích na sebe ovšem nenechala dlouho čekat a po čtyřech minutách bylo zásluhou Ondráčka vyrovnáno.
Rozhodovalo se tak v prodloužení a z nařízených pěti minut se nakonec odehrálo jen 3 minuty a 43 vteřin, poté se od modré napřáhl brodský obránce Vyhlídal a bylo jasno – 2:1!

Benátky n. J. – Kadaň
První třetina přinesla útočně laděný hokej, hosté ovšem nedokázali proměňovat šance, což naopak domácí Urban dovedl. Po pěti minutách druhé části přidal druhý gól Kudrna, ale Kadaň brzy vrátil zpět do zápasu Gombár.

Zlomový moment přišel v úvodu třetí části, když už po pár vteřinách vstřelil gól na 3:1 Jech.

Za tohoto stavu se pak hosté začali soustředit na pevnou obranu, což se jim dařilo a Kadaňští tak neustále najížděli do plných. Kýženého vyrovnání se nakonec nedočkali.

Chomutov - Brod v letošní sezóně

13. kolo: Havlíčkův Brod - Chomutov 4:1 (góly Třetina 2, Knotek, Holec - Skořepa).
28. kolo: Chomutov - Havlíčkův Brod 2:3 (góly Bombic, Mazanec - Němec, Knotek, Svoboda).
35. kolo: Chomutov - Havlíčkův Brod 6:1 (góly Hruška 2, Bombic, Kraft, Duda, Domin - Borovanský).
43. kolo: Havlíčkův Brod - Chomutov 2:1 po prodloužení (góly Ondráček, Vyhlídal - Mikšovic).