Lahůdkou je premiéra reprezentačního kouče na střídačce Pirátů. Tu absolvuje proti Avangardu Omsk, se kterým jednal o angažmá pro nadcházející sezónu!

Čtvrtfinalista letošního play-off Kontinentální hokejové ligy bude v Chomutově na soustředění. Omsk sám o sobě představuje velké lákadlo. Existuje však velká šance, že ve středu 29. července vyjede na led SD ARÉNY řada zajímavých jmen.

Z českého pohledu jde jednoznačně o reprezentanta a účastníka letošního světového šampionátu v České republice Vladimíra Sobotku, který se rozhodl na Sibiři zůstat, přestože se spekulovalo o jeho návratu do NHL do organizace St. Louis Blues. Nedávno získal Avangard ještě brankáře Dominika Furcha ze Slavie Praha a obránce Michala Kempného z brněnské Komety. Z ruských hráčů se největšímu věhlasu těší Alexander Pěrežogin či Alexander Popov, který na klubové úrovni nehrál jinde než právě v Omsku.

Českého reprezentanta má na soupisce také plzeňská Škoda, jež bude rovněž jedním ze soupeřů Pirátů v přípravě. Dominik Simon vytvořil na mistrovství světa v Praze a Ostravě velmi dobrou čtvrtou formaci s Petrem Koukalem a Martinem Zaťovičem. V dresu Západočechů se do Chomutova může vrátit obránce Lukáš Pulpán, hráči si jistě budou dávat pozor na Ryana Hollwega.

Také v kádru karlovarské Energie, dalšího soupeře v přípravě, najdeme bývalé Piráty. Jedná se o útočníky Davida Hrušku s Radkem Dudou. Trojici extraligových soupeřů doplňuje ještě úřadující mistr z Litvínova. Piráti se v létě utkají také s ústeckým Slovanem.

Přehled přípravných zápasů Pirátů Chomutov:

29.7. Piráti Chomutov - Avangard Omsk (17:30)
4.8. Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň (17:30)
6.8. HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov
13.8. HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov
18.8. Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary (17:30)
25.8. Piráti Chomutov . HC Slovan Ústí nad Labem (17:30)
1.9. HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov (18:00)
3.9. HC VERVA Litvínov - Piráti Chomutov (17:30)

Zdroj: Piráti Chomutov.