DAVID KÄMPF DAL PARDUBICÍM GÓL V OBOU LETOŠNÍCH ZÁPASECH

V dosavadních dvou letošních vzájemných zápasech získali Piráti s Dynamem jediný bod a dali mu šest gólů, o které se podělilo pět střelců. David Kämpf se jako jediný prosadil na ledě soupeře, přesný zásah si připsal také v klání před vlastními fanoušky. V obou duelech se na jeho trefách podílel asistencí Petr Koblasa. Třiadvacetiletý forvard je tak druhým Pirátem, který bodoval v obou dosavadních měřeních sil.

Pokud jde o domácí zápasy s Východočechy, daří se v nich Vladimíru Růžičkovi, jenž v SD ARÉNĚ skóroval ve všech třech bitvách po návratu do nejvyšší soutěže a celkem si zapsal pět kanadských bodů.

Zajímavé bude také sledovat počínání Marka Tomici. Zkušený útočník bodoval ve čtyřech z posledních šesti střetnutí a zaznamenal v tomto období šest finálních přihrávek. Zajímavé je, že pokaždé se jednalo o venkovní souboj. Před svými fanoušky figurovalo levé křídlo elitní chomutovské formace jako střelec nebo jeden z asistentů naposledy 18. listopadu s Olomoucí.

STEJNĚ VÝHER I PROHER. KAM SE PŘEKLOPÍ BILANCE ROKU 2016?

Bitva s Pardubicemi bude v pořadí 61. mistrovským zápasem kalendářního roku 2016, v němž Piráti nasbírali 84 bodů. Budeme-li počítat výhry bez ohledu na počet získaných bodů, dojdeme k faktu, že Piráti třicetkrát vyhráli (devatenáctkrát v normální hrací a jedenáctkrát za dva body) a ve stejném počtu duelů neuspěli (pětkrát s jedním bodem, pětadvacetkrátkrát bez bodového zisku).

Jednatřicet soubojů bylo domácích, v nichž svěřenci trenérského triumvirátu Vladimír Růžička, Jan Šťastný a Petr Martínek měli bilanci 12-9-2-8. Venku pak Chomutovští odehráli devětadvacet klání s bilancí 7-2-3-17.

Hned tři brankáři Pirátů vychytali čisté konto, jmenovitě to byli byli postupně Jan Strmeň s Mountfieldem, Robert Kristan ve druhém utkání předkola ČP play-off s Kometou Brno a Ján Laco ve druhé polovině října s Vítkovicemi. Na druhé straně pak najdeme tři souboje s Libercem, v nichž Piráti neskórovali. V aktuálním ročníku se přidal také jeden duel s Kometou. Jak změní tyto statistiky duely s Pardubicemi a v Třinci?

Zápas Piráti Chomutov – Dynamo Pardubice se hraje v SD ARÉNĚ ve středu 28. prosince od 18.20 hodin, vysílá ho ČT sport.

Napsal Libor Kult, upraveno redakcí.