Klub oficiálně informaci nevydal, příchod šestačtyřicetiletého brankáře však potvrdil jeden ze zaměstnanců klubu, který nechtěl být jmenován. „Je to tak. O Dominika jsme se snažili dlouho, teď se to konečně povedlo.“

Už v minulých týdnech a měsících se mezi hokejovou veřejností spekulovalo o příchodu Haška především ve spojitosti s trenérem Sýkorou, který s Dominátorem v bráně dovedl Pardubice k poslednímu titulu v české lize.

Na konci listopadu pak Piráti angažovali také zkušeného trenéra brankářů Josefa Bruka, který se proslavil jako osobní kouč Haška. Zřejmě nejslavnějšího a nejúspěšnějšího českého gólmana připravoval již v době kdy byl Hašek na základní vojenské službě v Dukle Jihlava. V roce 1999 pak Hašek pozval Bruka do NHL, kde se rozjela jejich úspěšná spolupráce. Ta nyní bude pokračovat v Chomutově.

Hašek by se měl připojit k týmu během ledna, před play off tak nebude mít příliš času na trénink. Do branky se navíc šestačtyřicetiletý gólman nepostavil dlouhé měsíce. Po ukončení angažmá v ruské KHL měl v plánu celosezónní pauzu. V klubu se ale o jeho připravenost nebojí. „Dominik je zkušený brankář. Navíc trénoval individuálně, běhal a jezdil na kole,“ přiblížil náš zdroj.

Zkušený gólman tak může do své pestré sbírky úspěchů zařadit také vítězství v první lize a baráži o českou extraligu. Působení v Chomutově bude brát Hašek jako přestupní můstek, v další sezóně chce opět bojovat o titul v ruské KHL.

Díky jeho příchodu se fanoušci nejspíš rozloučí s brankářem Miroslavem Hanuljkem, který bude o devatenáct let staršímu „Dominátorovi“ pouze krýt záda.


Silvestrovské články s úsměvnými informacemi připravil sportovní redaktor Chomutovského Deníku Martin Petrů. Všem čtenářům, sportovcům i funkcionářům přeje mnoho sportovních i osobních úspěchů v nadcházejícím roce.