Dvakrát dokázali chomutovští Piráti České Budějovice porazit. Jenže teď prožívají krizi a jihočeský celek se naopak škrábe nahoru. Jak dopadne poslední domácí zápas Chomutova v tomto roce?

Jak Piráti upozorňují na svém webu, na letošní příznivou bilanci proti Mountfieldu spoléhat nelze. Jihočeši totiž prožívají vzestup. Tým vedený Peterem Draisaitlem v posledních osmi zápasech prohrál jen jednou, dvě vítězství zaznamenal v prodloužení. To Chomutov za posledních dvanáct zápasů jen dvakrát vyhrál, z toho jednou na samostatné nájezdy.

O aktuální formě i psychickém rozpoložení v týmu výmluvně vypovídají třeba zápasy s Kladnem, které oba týmy odehrály nedávno. Zatímco Chomutov prohrál 2:5, České Budějovice Jágrův tým rozprášily 5:1.

Za Mountfield už sice nenastoupí staronová posila z NHL Andrew Ference, v čele však stále jsou Aleš Kotalík, Václav Prospal, nebo Milan Michálek. Branku opět hájí famózní Jakub Kovář, který se vrátil po zranění.

Na straně Pirátů už nenastoupí obránce Jurčina, který před vánočními svátky své angažmá v Chomutově ukončil a chybět zřejmě bude také zraněný Kraft.

Do konce základní části Tipsport extraligy zbývá dvacet kol a Chomutov se po poslední prohře ve Zlíně ocitl na poslední, čtrnácté příčce. Také proto už nejsou dobré jen „jakékoli" body, které fanoušci slavili na začátku sezony. Teď je třeba bodovat naplno.

Domácí hokejisté budou i v proti Jihočechům potřebovat podporu domácího publika. Úvodní buly bude vhozeno v tradičních 17:30.

Poslední zápas letošního roku pak Piráti sehrají na ledě Plzně, kam zavítají v neděli 30. prosince. (r)

Největší hvězdy Českých Budějovic

Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je momentálně Aleš Kotalík se čtyřiadvaceti body (8 + 16), mimo to však nasbíral nelichotivých 50 trestných minut.

Co se týče brankáře, České Budějovice mají jasno. Jakub Kovář se po zranění znovu vrátil do klece a září. Na Kováře šlo zatím 218 střel a úspěšnost zákroků činí téměř 95 %.