K poslednímu přípravnému utkání před odjezdem na turnaj do německého Bremerhavnu zajížděli Piráti na led Kladna. Rytíři se tentokrát do vedení nedostali, skórovali až v závěru zápasu, kdy jen upravili na konečných 1:4 ze svého pohledu.

Piráti tak soupeře, který společně s nimi sestoupil z extraligy, i podruhé porazili. A stejně jako v domácím zápase to byl útok mladíků, který se o to výraznou měrou zasadil. Útočník David Kämpf zaznamenal dva přesné zásahy.

První gól? Po minutě a půl!

Časomíra v tréninkové hale kladenského stadionu ukrojila ze zápas teprve 96 vteřin, když se poprvé měnilo skóre. Střela David Kämpfa prošla za záda mladého brankáře Vladaře a poslala Piráty do vedení 0:1.

Další zajímavé situace se odehrály v závěru úvodního dějství. Dvě střely Hovorky ještě v síti neskončily, na sklonku 18. minuty už se nemýlil Lukáš Květoň, který zvýšil náskok Pirátů 0:2. V závěru mohl přidat Hovorka třetí trefu, jenže neposedný kotouč mu v obou případech v dobré pozici utekl.

Rytíři tlačili, Piráti stříleli

Start prostředního dějství patřil domácím Rytířům, kteří měli mírnou územní převahu, ale do vážnější příležitosti se nedostali. Naopak ve 26. minutě Vladař se štěstím chytil teč Moore a o něco později středočeští obránci na poslední chvíli zpacifikovali Sinisala, který se už už chystal zakončit povedenou akci.

V čase 31:14 však už Piráti vedli třígólovým rozdílem. David Kaše našel v přesilové hře dobře postaveného Marka Hovorku a ten nezaváhal 0:3.

Ve třetí třetině trvalo několik minut, než pozorné obrany dovolily vůbec nějakou střelu. Tou se v 45. minutě prezentoval domácí Kehar, ovšem bez gólové tečky. V polovině 46. minuty si pak David Kämpf počkal před brankou na přihrávku od zadního mantinelu a nekompromisně zavěsil do šibenice 0:4.

Rytíři se pak zmohli jen na snížení, když dvě minuty před koncem využil početní výhodu po kombinaci spoluhráčů Tomáš Pitule 1:4.

Rytíři Kladno Piráti Chomutov 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)Branky a nahrávky: 58. Pitule (Melka) 2. Kämpf (O.Kaše), 18. Květoň (Dušek, Moore), 32. Hovorka (D.Kaše), 46. Kämpf (O.Kaše, Hovorka). Rozhodčí: Dundr Řešátko, Holý. Vyloučení: 2:2, navíc Moore (Chomutov) 10 minut. Využití: 1:1

Mladí a přesní

Během dvou zápasů s Kladnem dali čtyři góly a na tři další přihráli. To je skvělá vizitka útočného tria mladíků Pirátů. Ondřej Kaše (18 let) se jednou trefil a dvakrát na gól přihrával, jeho mladší bratr David (17 let) má jednu přesnou střelu a jednu asistenci. A účet kanadských bodů „mladých pušek" doplňuje David Kämpf (19 let) se dvěma góly. A to nepočítáme trefy a přihrávky z dalších přípravných zápasů, pak by bylo třeba připočítat další čtyři body.

K tomu nutno dodat, že všichni tři jsou odchovanci chomutovského hokeje.

Autoři: Libor Kult, Josef Dušek