A způsobil mu pořádný šrám! Dle fotografie pořízené v brněnské šatně má brněnský útočník pohmožděninu v zadní části ramene.

Incident se stal bezprostředně po utkání, jednalo se o odvetu za faul brněnského útočníka na muže utkání – Romana Červenku. Ten se stal v čase 57:16, kdy Ostřížek za stavu 4:2 pro Piráty neunesl dohrání u mantinelu od Červenky a svého protivníka sekl zezadu. Od rozhodčích za to dostal dvouminutový trest.

Do role Zorra mstitele se pasoval člen realizačního týmu Pirátů. „Přetáhl" Ostřížka při odchodu do šatny hokejkou přes rameno, po čem se na něho zákonitě obořil Jakub Koreis. Do pirátské kabiny se už na mstitele ale nedostal.

„Nějaký „krpatý masér" vyběhl a spoza sekuriťákov sekl Ostříže a Koreise po hlavě. Pak se schoval, byl to nějaký malý s..č. Tohle si může dovolit někde na vesnici, ale ne v extralize," komentoval událost brankář Komety Marek Čiliak.

„Tomu absolutně nerozumím, aby kustod vyběhl ze šatny a sekal po hráčích hostujícího mužstva. Nechci se k tomu více vyjadřovat, stál u toho člověk s visačkou pořadatele. Dostali jsme dva. Jeden do zad, já skoro do hlavy. Šel jsem z ledu a viděl jsem, jak David inkasuje sekeru. Ani nevím, co k tomu říct," popsal situaci Jakub Koreis.

Situace nemá v extralize obdoby, brněnští hráči ještě zachovali s odstupem času klid. Chomutovští byli na ledě, trenérský triumvirát už v kabině. Proto situaci ani asistent Šťastný nemohl objasnit: „Byli jsme už v šatně, nebyli jsem u toho. Ani nevím, o koho z Chomutova šlo."

Pomsta člena realizačního týmu Pirátů je zanesena i v zápise o utkání, takže lze předpokládat, že bude mít ještě dohru.

Každopádně případné spory nebo fauly se vyřizují na ledě nebo mezi hráči, jak vystihl trenér Komety Alois Hadamczik: „Jestli chtěl chránit kabinu, takhle se to nedělá. Můžeme prohrát, můžeme se poprat na ledě. Ale my jsme funkcionáři, on je funkcionář, musíme to brát tak jak to je. To je věcí hráčů. Červenka je natolik schopný hráč, jak individuálně, tak silově, že se ubrání sám. A nepotřebuje od někoho bránit."

Co uvedli do zápisu hlavní rozhodčí Hribik a Svoboda (zdroj: idnes.cz)

"Při odchodu hostujícího mužstva byli rozhodčí informováni hostujícím asistentem kapitána, že došlo k napadení hostujícího hráče č. 44. Toto napadení měl provést jeden z funkcionářů (kustod) družstva domácích seknutím do zad. Poté byl dle tvrzení asistenta kapitána napaden také hráč hostí č. 29, taktéž holí. Pořadatelská služba nebyla tomuto konfliktu přítomna."

Údajným agresorem měl být František Moščic, jeho jméno v zápisu uvedeno není. Jde o maséra Pirátů Chomutov.