Pouze jeden gól Trhačům na výhru nad Přerovem opět nestačil

Kadaň – Čtvrtý zápas v řadě nevstřelili kadaňští Trhači více než jednu branku. A v hokeji jeden gól na vítězství nestačí. V sobotu prohrála Kadaň se Zubry Přerov 1:2 a je na posledním místě WSM Ligy.

3.12.2017

Trhači Kadaň (v černém) ztrácejí na předposlední Benátky 10 bodů.Foto: Deník/Roman Dušek

„Dneska to bylo neskutečně ubojované utkání. Soupeře jsme k ničemu nepustili, přestříleli jsme ho jednoznačně, ale nemůžeme dát jeden gól. Musíme se zlepšit v koncovce, na jeden gól se vyhrát nedá,“ vyjádřil se k utkání na klubovém webu asistent trenéra Miroslav Buchal.

Trhači vyhráli na střely 36:27 a ujali se i vedení. V 15. minutě využil přesilovou hru Jan Müller, který šikovně tečoval Blahovu ránu od modré. Ještě do přestávky Zubři vyrovnali, když prudká rána Jakuba Šlahaře skončila v síti kadaňského gólmana. Ve druhé části černožlutí dvakrát nastřelili tyč, zatímco hosty v polovině zápasu poslal Karel Plášek nenápadnou střelou do vedení. A zajistil jim tříbodové vítězství, pro Přerov už čtvrté v řadě.

„Přijeli jsme k soupeři, který nemá moc bodů, ale doma předvádí slušné výkony. My jsme se snažili hrát zodpovědně zezadu. To, že soupeř na nás tlačil, se potvrdilo, také se nás snažili dostat pod tlak. Celé utkání nás držel brankář Klimeš, který chytil i trestné střílení. Dostali jsme se do vedení, které jsme se snažili celou třetí třetinu pohlídat, což se nám podařilo a jsme rádi za tři body. Díky zraněním máme sestavu takovou, jakou máme, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Hrajeme tak, abychom byli ve hře o play-off,“ popsal zápas trenér Přerova Petr Dočkal.

Kadaň – Přerov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. J. Müller (Blaha, Havlíček) – 19. Šlahař (T. Doležal), 32. Plášek (Pšurný). Rozhodčí: Zubzanda, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 36:27.

Kadaň: Dvořák – Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek – Krejčiřík, Kůs, Hlava – Chrpa, Hejcman, Müller – Chlouba, Havlíček, Procházka – Wágner, Rindoš, Flynn.

Přerov: Klimeš – Horák, Chmelíř, Novotný, Zbořil, Pala, Čáp – Doležal, Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek – Goiš, Gago, M. Kratochvíl – Havlát, Václavek, Š. Kratochvíl.

Autor: Milan Kubík