V předehrávce 33. extraligového kola na severu Moravy dostali Piráti naloženo ještě o něco víc vítkovický Steel je doma deklasoval ostudným výpraskem 8:3.

„Bylo to strašidelné. Myslel jsem, že už nemůžeme padnout níž, ale asi to ještě jde. Tomu jednomu fanouškovi, co za námi tady přijel, jsme hokej asi pěkně zhnusili," řekl s hořkostí v hlase chomutovský útočník Tomáš Divíšek.

Severočeši po odevzdaném výkonu utrpěli už devátou venkovní prohru po sobě.

„Je to už několikátý zápas za sebou, kdy dostaneme hrozně moc gólů. Hráči nejsou ochotni přinést nějakou oběť. Vítkovice nás přejely podruhé během jedenácti dnů a je vidět, že momentálně jsme na dně," hlesl chomutovský asistent trenéra Robert Kaše.

Chomutovský záměr o perfektní defenzívu se už během první části zbortil jako hrad z písku. Přestože hosté začali aktivně, vyrovnaná partie trvala jen sedm minut, to poprvé inkasovali. Po patnácti minutách vedli domácí už 3:0 a další góly do Růžičkovy branky se jen sypaly.

Chomutov se zdál být smířený s porážkou. K chabé defenzívě přidal i nedisciplinovanost a šňůrou pěti vyloučení v rozmezí pěti minut prakticky pohřbil šance na zdramatizování vývoje.

Hosté z dalekého Chomutova se dostali poprvé ke slovu až v 51. minutě. Když se trefil do černého Šulák, vedly Vítkovice už 7:0…

Předehrávka 33. kola:

VÍTKOVICE - CHOMUTOV 8:3 (3:0, 2:0, 3:3).

Branky a nahrávky: 7. Pastor (Húževka), 12. E. Němec (Strapáč, Húževka), 15. E. Němec (Strapáč), 30. Stehlík (Húževka, E. Němec), 32. Burger (Vandas), 46. Huna (Svačina, Roman), 51. Šedivý (Valčák, Kolouch), 55. Vandas (Burger, Szturc) - 51. Šulák (Sikora, Šagát), 54. D. Hruška (J. Straka, Hřebejk), 59. Hřebejk (Pulpán, J. Straka). Rozhodčí: Hrubý, Pešina Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Burger (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3 248.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Kovář, Pastor, Stehlík, M. Hruška, Barinka, Bail - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, E. Němec, Húževka - Vandas, Burger, Szturc - Šedivý, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Chomutov: M. Růžička - Rutta, Pulpán, Novák, Trefný, Krstev, Šulák, Mrázek, Bartejs - Balej, Divíšek, Kubinčák - D. Hruška, J. Straka, Bartečko - Hřebejk, Šagát, Sikora - Kämpf, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.