Vypjatá atmosféra se přenáší do hlediště, fanoušci se rádi nemají. I proto se na každý zápas proti Ústí posilují policisté a pořadatelé.
Nejinak je tomu i dnes.

„Posílili jsme pořádkovou policii. Budeme hlídkovat na místě, aby třeba nedošlo k napadení,“ říká mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.
Policisté budou připraveni už před utkáním, dohlédnou na příjezd ústeckých fanoušků. „Budeme sledovat jejich pohyb, místa, kde budou parkovat. Pokud přijedou vlakem, tak budeme připraveni na nádraží,“ dodává.


Asistovat jim budou strážníci, kteří jsou přítomní u každého utkání, na Ústí jich bude připraveno víc. „Vše budeme sledovat kamerami, to je také důležitá věc,“ podotkl mluvčí chomutovské městské police Vladimír Valenta.


Na rozdíl od státní policie budou strážníci připraveni i přímo na stadionu. Tam dohlédnou na situaci v hledišti a to společně s bezpečnostní službou, kterou obstarává klub KLH Chomutov.


„Ta bude posílena, situaci bud také snímat kamera,“ přibližuje opatření David Dinda, mluvčí KLH. Dodává, že hostující fanoušci budou odděleni od zbytku diváků pomocí mechanických zábran. U nich budou dohlížet pořadatelé se strážníky.


Ústečtí fandové se zřejmě dostanou pouze do vyhrazeného sektoru. Mají objednané lístky, klub jim dá vstupenky s čárovým kódem, který je nepustí jinými turnikety než těmi do sektoru hostů.


O postup ještě nejde, ale…


V sobotním zápase jde pouze o tři body do tabulky. Je začátek sezóny, o šanci proklouznout do extraligy se týmy poperou až v play off. Na druhou stranu proti sobě nastoupí první a druhý tým tabulky, hokejisté budou chtít poměřit síly s zřejmě nejvážnějším konkurentem v soutěži.
Klub ale podle Dindy bezpečnostní opatření nepodceňuje, i když nejde o bezprostředně vyhrocený souboj. „Těžko říct, u zápasu s Ústím člověk nikdy neví. Připravujeme se tak, že problémy budou,“ popisuje Dinda s tím, že klub nechce nic ponechat náhodě.