V první třetině přišla efektivita, zářil Gajovský

Jenom necelých sedm minut trvalo čekání více než tří tisícovek diváků na první gól. Ústecký obránce ve vlastním obranném pásmu špatně rozehrál, puk dojel Sinisalo a nahrál volnému Nikolovi Gajovskému před branku Petráska. Chomutovský útočník  obkroužil bránu a poslal puk poprvé do ústecké klece (1:0).  „Chtěl jsem to vystřelit z voleje, ale nahrávka šla na brusli. Viděl jsem, že jsou tam dva hráči i brankář, tak jsem zajel za bránu. A najednou jsem viděl, že je prázdná, tak jsem ji jenom objel. Obránce jel se mnou, věděl jsem, že mě nezastaví," popsal důležitou první branku Pirát s číslem 69.

U druhého gólu dostal prostor Jan Rutta. Měl čas si připravit přihrávku Nikoly Gajovského, podívat se a přesně vypálit. Navíc před Petráskem výborně clonil chomutovský hráč a na dorážku byl připraven další! „Na modré jsem dostal puk, který ale trochu skákal. Takže jsem se hlavně snažil, abych se nedostal do ofsajdu. Napřáhl jsem a padlo to tam. Kluci výborně clonili, jejich brankář to nejspíš neviděl," řekl o své brance mladý obránce Pirátů.

V první třetině mohl zvýšit ještě Ondřej Kaše, kterému před Michaela Petráska přihrával Martin Rýgl, ale bekhendovým blafákem na ústeckého brankáře nevyzrál. Ústí mělo v první dvacetiminutovce po chybě v obraně Pirátů jedinou příležitost, Kloz ale střelou z dobré pozice trefil obránce.

Ve druhé třetině podržel Piráty Miroslav Hanuljak

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení lehce lehkovážného přístupu Chomutovských. Naštěstí to trvalo jenom pár minut, ale stačilo to na tři dobré střelecké příležitosti Slovanu. „Až na pasáž na začátku druhé třetiny za stavu 2:0 jsme měli zápas pod kontrolou. Tam jsme pustili soupeře do šancí," byl si vědom asistent trenéra Pirátů Aleš Totter.

V těchto situacích, ale i v celém utkání podržel tým Miroslav Hanuljak. V prvních pěti minutách měl tři těžké zákroky. Zvládl střelu zápěstím ústeckého Suchana, šanci Pořického i největší příležitost Slovanu.

Po chybné rozehrávce Jaroslava Komu jeli Ústečtí v přečíslení, ale David Merta proti fantastickému Hanuljakovi  neuspěl!  „Ve druhé třetině byla spousta nepříjemných situací kolem brány, kdy jsem neviděl puk. Byla tam i přečíslení, ale zvládli jsme to. Asi zlomovým momentem bylo, když jeli Ústečtí dva na jednoho a šlo to před bránu. Dával to „nějakým lobem", stačil jsem se ale přesunout a trefil mě do ramena. Tam se zápas mohl ještě zlomit," popsal důležitou situaci v utkání Hanuljak.

Pak se už trefovali jenom Piráti! Na 3:0 zvýšil nejlepší střelec Chomutova Marek Hovorka.  Od modré čáry nahazoval Martin Rýgl, před bránou  se zjevil slovenský útočník a ve vzduchu holí změnil směr puku (3:0). Pozitivně se představil i navrátilec so sestavy Bryan McGregor. Od mantinelu si sjel do pravého kruhu a střelou zápěstím překonal nešťastného Petráska (4:0).

Třetí třetina, to bylo galapředstavení Pirátů

Do hry ve třetí třetině se nakonec zapojili i Marek Račuk a Martin Šagát. Trenéři před reprezentační akcí nechali odpočívat mladíky Kämpfa a bratři Kašovi. „Hráli Martin Šagát a „Ráča". S nimi se točili mladíci. V pondělí odjíždí všichni tři mladí (David Kämpf, David Kaše, Ondřej Kaše, pozn. red.)  hrát za nároďák a v pátek hráli za juniorku. Mají nároční program, chtěli jsme rozložit síly," vysvětlil hned po utkání Aleš Totter.

Jediný gól padl v závěrečné třetině v 56. minutě. Byl krásný, i když jak přiznal střelec Nikola Gajovský, puk ideálně netrefil. „Řešili jsme to i s Jirkou (asistence Jiří Drtina, pozn. red.). Ten gól padl jenom díky tomu, že nahrávka byla špatná a střela ještě horší. Jenom proto, že mi to skočilo a puk se vrtěl, skončilo to v brance. Trefil jsem ho špatně a šel nahoru do skulinky. Byla to shoda náhod a štěstí," řekl o poslední trefě zápasu tříbodový muž utkání.

Piráti bodovali v posledních osmi zápasech a v poslední třetině si  utkání s Ústí i s diváky už užívali. „Hráli jsme zápasy „na hraně". Jsme rádi, že dnes  měli hráči sebevědomí a tímto způsobem utkání zvládli. Ve třetí třetině předváděli věci, které by si za vyrovnaného stavu nedovolili. V těch pasážích se ukáže chytrost hráčů. A šikovné hráče tady máme," zakončil povídání spokojený Aleš Totter.  

PIRÁTI CHOMUTOV – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Gajovský (Sinisalo), 13. Rutta (Gajovský, Moore), 28. Hovorka (Rýgl, McGregor), 37. McGregor (D. Květoň), 56. Gajovský (Drtina). Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3 381.
Piráti Chomutov: Hanuljak – Rutta, Skinner, Koma, Drtina, Rýgl, Šulák – McGregor, D. Květoň, Hovorka – Moore, Gajovský, Sinisalo – L. Květoň, Sikora, Hřebejk – O. Kaše, Kämpf, D. Kaše – Račuk, Šagát.