„Víme, že má Chomutov formu a body bude dál dělat. My musíme jít zápas od zápasu a uhrát postavení v tabulce před play off," řekl po derby litvínovský hrdina večera a paradoxně chomutovský rodák Viktor Hübl.

Elitnímu centru Vervy táhne už na 39 let, přesto stále patří mezi největší hvězdy ligy. Hübl v derby znovu dokázal, jak moc je potřebný. V 21. minutě ukázal šikovné ruce, když se prodral před Jána Laca a v těžké pozici poslal bekhendem puk pod víko. Domácí srovnali minutu před polovinou utkání, když se trefil reprezentační bek Jan Rutta. Poslední slovo ale měl znovu Hübl, který ve 49. minutě plácl bekhendem do puku a ten skončil v brance.

Poslední dvě minuty trnul litvínovský hrdina za katrem, jeho tým ale přesile šesti Pirátů proti čtyřem odolal a Hübl si tak mohl oddechnout. Po návratu z trestné lavice na posledních pár sekund ještě poslal puk do prázdné branky, ale o hattrick ho těsně připravila závěrečné siréna. „Třetí gól jsem dal do prázdné branky, prý to ale bylo už po konci. Nevadí, o jeden gól víc nebo míň, to nehraje roli. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli."

Chomutov - Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Rutta (Sklenář, Kämpf) - 21. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 49. V. Hübl (Kubát). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Brejcha, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Bez využití.  Diváci: 5 250 (vyprodáno).

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Rutta, Kudělka, Valach, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica, od 41. navíc Skinner - Račuk, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hlava, D. Kaše, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Litvínov: Petrásek - Gula, Kubát, K. Pilař, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Válek, Trávníček - Martynek, K. Reichel, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.