První třetina skvěle vyšla domácím Pirátům. Ti sice ještě nevyužili přesilovky v sedmé minutě, ale krátce po početní výhodě šli do vedení. Ideální přihrávku od Vladimíra Růžičky dokonale využil Jakub Sklenář a otevřel skóre zápasu. Piráty branka povzbudila a mohli po chvíli odskočit o dva góly, ale pardubický gólman Kacetl nadějnou střelu Petra Koblasy kryl. Pardubice se však rychle oklepaly a domácí musela dvakrát zachraňovat branková konstrukce. Nakonec se opět radovali domácí. To když dvě minuty před koncem třetiny Brett Flemming poslal skvělou přihrávku na Tomáše Svobodu a ten zvýšil na rozdíl dvou branek.

Piráti zvyšují skóre

Druhou třetinu začali Piráti aktivně. Pardubice se jen pomalu dostávaly do hry. Ve 28. Minutě byli hosté blízko kontaktnímu gólu. Ve velké šanci byl Petr Sýkora, který šel sám na domácího gólmana Justina Peterse, ten ale jeho tvrdou střelu kryl. Naopak, posléze to byli domácí, kteří se opět radovali. Hosté šli do oslabení a Piráti toho využili. Po závaru před pardubickou brankou se odražený kotouč dostal před Ronalda Knota, který ho z bezprostřední blízkosti dorazil do prázdné brány. Po několika minutách šli Piráti opět do přečíslení, ale tentokrát toho nevyužili. V závěru třetiny ještě došlo na ledě k šarvátce a na trestnou lavici si šel odpočinout chomutovský Masi Marjamäki a pardubický Rhett Holland. Skóre se však už neměnilo.  

Další góly

Třetí část tak začala hrou čtyři na čtyři. Po návratu k plnému počtu hráčů se provinil hákováním domácí bek Brett Flemming a šel zahřívat trestnou lavici. Domácí se však ubránili. Hosté se ale nakonec gólu dočkali. Ve 47. minutě přišla chyba domácích, kterou využil Rozstislav Marosz a snížil na rozdíl dvou gólů. Piráti ale na gól odpověděli hned v 50. minutě, když si zpoza branky hostů vyjel před gólmana Pavel Klhůfek a střelou po ledě vrátil domácím třígólové vedení. Po třech minutách Piráti rozjásali fanoušky znovu. Bývalý hráč Dynama Tomáš Svoboda si najel před gólmana a vyslyšel volání tribun po pátém gólu. Vzápětí přišla šestá trefa domácích, když Vladimír Růžička zavěsil kotouč do odkryté branky hostů. 

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Sklenář (V. Růžička), 18. T. Svoboda (Flemming, Štich), 30. Knot (T. Svoboda, V. Růžička), 47. Marosz (Vondráček, Hrabal), 51. Klhůfek (Duda, Štich), 54. T. Svoboda (V. Růžička), 56. V. Růžička (Sklenář, T. Svoboda).

Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Sklenář, V. Růžička, T. Svoboda – Tomica, Klhůfek, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Hanták, J. Havel.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava, Holland, Děrvuk, Hrabal, Wishart, Budík – Rolinek, Marosz, Skokan – Treille, Bubela, P. Sýkora – Perret, Dušek, Vondráček – Kusý, Welsh, Poulíček.

Rozhodčí: Hodek, Veselý – Malý, Klouček

Ohlasy po utkání:

Břetislav Kopřiva, trenér HC Dynamo Pardubice: My jsme hráče upozornili, že potřebujeme dobrý vstup do utkání. Chomutov šel výkonnostně nahoru. To je evidentně vidět, ale bohužel se nám začátek nevydařil. První třetinu jsme hráli velice špatně. Od toho se pak odvíjelo celé utkání, i když tam byly momenty, kdy jsme mohli dát kontaktní gól. Bohužel ale ty góly nedáváme. Ve třetí třetině jsme chtěli na hráčích, aby šli do rizika, abychom se s tím pokusili ještě něco udělat, ale udělali jsme hrubé chyby v obraně a soupeř je potrestal. Pak už se s tím nedalo nic dělat. Z naší strany to ale dnes nebyl dobrý výkon.  

Vladimír Růžička, trenér Piráti Chomutov: My jsme měli výbornou první třetinu. Pardubice jsme k ničemu nepustili a dali jsme dva góly. Když jsme dali třetí gól, tak už jsme hráli tak, abychom ten zápas dohráli a Pardubice se začaly dostávat trochu do hry. Náš gólman opět potvrdil, že má výbornou formu. S jeho výkonem stoupá i výkon celého týmu. Zápas jsme odehráli velmi dobře, i když byl jinak docela vyrovnaný. Oni měli také nějaké šance, ale náš brankář je vychytal. Jsem rád, že jsme zase doma vyhráli a trochu lépe se nám dýchá. Budeme se nyní snažit dostat na třinácté místo.