Zatímco Kadani už o nic nejde a šanci na předkolo play-off už po porážce od Kolína nemá ani v matematické rovině (7 kol před koncem ztráta 22 bodů), oba celky z Polabí ještě bojují o vysněnou dvanáctku, lépe řečeno o co nejlepší umístění v ní.

Lepší výchozí pozici mají Litoměřice, které přivítají v 17 hodin Porubu. Kališníci táhnou sérii pěti vyhraných zápasů v řadě, navíc dokázali bodovat dvanáctkrát z předchozích třinácti pokusů. To je vyšvihlo až na osmou příčku, a pokud zdolají pátou Porubu, stáhnou její náskok na pouhé čtyři body. Pro družinu trenérů Bruka a Tvrzníka hovoří i první vzájemný zápas, kdy Litoměřice zaskočily favorita na jeho ledě a odvezly si výhru 5:2.

Důležitou misi mají před sebou také hokejisté Ústí nad Labem. Ti balancují pouhý bod nad hranou postupu, v dalších třech kolech je pak čeká soubor soků z elitní čtyřky. I proto je více než žádoucí navázat nejen na dvě důležité domácí výhry (mimo jiné proti Kladnu), ale také na výhru z Kadaně, kde tým Miroslava Macha konečně zlomil prokletí venkovních duelů a poprvé od startu sezóny na ledě Slavie přivezl z ledu soupeře plný bodový zisk.

Do cesty se mu tentokrát postaví Šumperk, jenž už rovněž ztratil i teoretickou naději na vyřazovací boje. V prvním vzájemném zápase na severu Čech Slovan zvítězil 4:1, pokud si žlutomodří chtějí prodloužit sezónu i po základní části, povinnost jim velí vyhrát. Úvodní buly bude na Moravě vhozeno v 18 hodin.

Kadani, která rozehraje rovněž v šest hodin večer svůj duel v Sokolově, už o nic nejde. Přesto mohou Trhači promluvit do závěrečných bojů o elitní dvanáctku. Pokud na západě Čech uspějí, okradou o body jednoho z pronásledovatelů svých severočeských rivalů.