I. třetina: Hra na jednu branku

I když výsledek tomu nenapovídá, utkání mezi Piráty a Jestřáby z Prostějova mělo jednoznačný průběh. Už v úvodní dvacetiminutovce si Piráti vypracovali nepřeberné množství šancí, několikrát předvedli zámek v útočné třetině (počet střel v I. tř. 16:3), ale gól se jim ani z největších příležitostí nepovedlo vstřelit. „Byli jsme trochu lepší v pohybu, byli jsme rychlejší. Zápas ale na začátku neprobíhal, jak bychom si přáli. Nemohli jsme dát branku, což je vždy ošemetné," zhodnotil úvodní část hry Břetislav Kopřiva.

Góly ve II. třetině: Pastva pro oči

Branky začaly padat v prostřední části hry a všechny byly po nádherných kombinacích. Tři branky padly v rozmezí necelých tří minut, druhý a třetí gól dělilo od sebe pouhých 13 sekund. Ve všech gólových akcích byl zapojen Jiří Drtina: „První dva padly v naší výhodě, to znamená, že jsem se mohl zapojit více do útoku. Nemusel jsem mít strach z toho, že nám ujedou, takže jsem vjel více do třetiny. Třetí gól byla trošku náhoda. Oni na nás vletěli, já jsem rychle hrál kotouč po mantinelu a šli jsme dva na jednoho," popsal brankové situace kapitán Pirátů.

Po oddechovém čase Jestřábů si Chomutov vypracoval další příležitosti, ale nečekaně udeřilo na druhé straně. Necelých šest sekund před koncem druhé třetiny! Střelu od modré čáry tečoval René Kajaba a puk skončil za zády bezmocného Kopřivy. „Puk mě lízl, trefilo mě to do „gatí". Pak ještě lízl beka a kotouč zapadl do branky. Byl to šťastný gól," vyvrátil prostějovský útočník mínění mnohých fanoušků, že puk dostal do sítě úmyslným kopnutím.

Ekvilibristika Bryana McGregora

Čtvrtou branku přidal po dalších  příležitostech Pirátů ve 47. minutě Bryan McGregor. Lukáši Květoňovi nesedla střela z prostoru mezi kruhy a puk se svezl ke kanadskému útočníkovi. Ten zády k brance a s hokejkou mezi nohami usměrnil puk do prázdné klece.

Prostějov snížil v 48. minutě opět lacinou brankou, ale Piráty to z jejich hry nevyvedlo. Až do konce zápasu si vypracovali další „tutovky", jenom Marek Hovorka orazítkoval v rozmezí půl minuty obě tyče hostující branky.

PIRÁTI CHOMUTOV –  LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. D. Květoň (Drtina, Dušek), 29. Gajovský (L. Květoň, Drtina), 29. Hovorka (Gajovský, Drtina), 47. McGregor (L. Květoň, Dušek) – 40. Kajaba (Skřivánek, Indra), 48. Duba.  Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 47:22. Diváci: 2617.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Koma, Šulák (od 41. min.) – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Dušek, Veselý – O. Kaše, Kämpf, L. Květoň – Sinisalo, Sikora, McGregor.