Berani si evidentně přijeli do Chomutova pro body. Dávali to znát hned od první minuty zápasu. Piráti sice byli evidentně proti, ale proti dobře organizované obraně hostů se jen těžko prosazovali. Zkoušeli to hlavně střelbou z dálky a už ve čtvrté minutě to v ochozech jen zahučelo, když David Štich rozvlnil boční síť zlínské branky. Také Berani nezůstávali pozadu a opláceli podobnou hrou. Žádná z akcí však dlouho ke gólu nevedla.

Když běžela 14. minuta, fauloval Zdeněk Valenta a Berani šli do oslabení. Jenže Berani hned na začátku přesilovky vyhodili kotouč. Ten důsledně sledoval Štěpán Fryšar a vyplatilo se mu to. Za brankou zachytil laxní rozehrávku domácího gólmana Štěpán Lukeše a zasunul kotouč do sítě. Přesilovku domácí nevyužili a ani tu následující a tak první třetina skončila jednobrankovým vedením hostů.

Ve druhé třetině Piráti viditelně zvýšili obrátky, přesto ale byli hosté více na kotouči. Pak přišla 26. Minuta a vyrovnávací gól, který obraz hry změnil. O gólu sice rozhodčí chvilku diskutovali a museli se podívat na video. Nakonec ho však uznali. Do střely Davida Šticha totiž ještě vložil před brankou hůl Lukáš Vantuch. Gól Piráty nabudil a byli stále aktivnější. Po chvíli dostali výhodu další přesilovky při vyloučení Tomáše Žižky, který jen nedovoleným zákrokem zachránil Berany od druhé branky. Výhodu Piráti nevyužili, ale vzápětí nastřelil Lukáš Vantuch horní tyč. Berani pak začali přebírat iniciativu. Piráti dobře bránili, kotouče se zmocnil Pavel Klůfek a rozjel se s ním přes celé kluziště. Obhodil si zlínského obránce a poslal kotouč rovnou do šibenice za záda zlínského gólmana Jakuba Sedláčka. Ve 36. minutě se ochozy rozjásaly potřetí.  To když střelu Jaroslava Mrázka od modré čáry tečoval Jan Stránský tak šikovně, že z toho byl třetí gól v síti Zlína. Víc gólů už do konce druhé třetiny nepadlo.

Berani už gól nedali

Do poslední části vstoupili Piráti s chutí. Postupem času se ale museli začít bránit. Obzvlášť poté, co musel ven na čtyři minuty Bohumil Jank za nebezpečnou hru vysokou holí. Piráti se ale ubránili. Berany početní převaha nabudila a dál zle dotírali na domácí branku. Piráti se mnohdy osvobodili jen za cenu vyhození kotouče do středního pásma. Tlak Beranů gradoval, ale obrana Pirátů úspěšně vzdoroval. Občas se domácím podařil i nebezpečný brejk, jako když ujel Pavel Klhůfek, jenže jeho přihrávka na zcela volného Tomáše Svobodu neprošla. Zlín po zbytek utkání nepřestal dotírat na domácí branku, ale gól už Berani dát nedokázali. Chomutov si tak během po dvou dnech připsal druhou výhru za sebou.

Piráti Chomutov – PSG Berani Zlín 3:1 (0:1,3:0,0:0)

Branky a nahrávky: 26. Vantuch (Štich, J. Stránský), 31. Klhůfek (J. Stránský), 36. J. Stránský (Mrázek, Marjamäki) – 14. Fryšara

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Mrázek, Jank, Knot, Štich, Buchtela, Dietz, Valach – Duda, V. Růžička (A), Tomica (C) – T. Svoboda, Huml (A), Sklenář – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – J. Havel, Klhůfek, Koblasa.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Řezníček, Freibergs, Gazda, Žižka (C), Valenta, Nosek (A), Ferenc – J. Ondráček, Fořt, Kubiš (A) – Šlahař, Honejsek, Herman – E. Kulda, Fryšara, Poletín – Popelka, P. Sedláček, Karafiát.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Gerát, Hynek.

Hodnocení trenérů

Robert Svoboda, trenér PSG Berani Zlín:
Na rozdíl od posledních zápasů jsme dnes byli neúspěšní v koncovce. Sice jsme se dostali do vedení dost podivným gólem v oslabení, ale jsnou šanci dva na nikoho jsme nedali. Domácí toho ve druhé třetině využili. Když se nám nepodařilo využít ani dlouhou přesilovku a nedokázali dostat puk do prázdné brány, tak už potom závěr vyšel do ztracena. Domácí zaslouženě vyhráli.

Vladimír Růžička, trenér Pirátů Chomutov:
Myslím, že to bylo bojovné utkání. Bohužel jsme dostali nešťastný gól. Druhou třetinu už jsme myslím odehráli velmi slušně. Dali jsme tři góly a to rozhodlo. Třetí třetina už byla taková, že jsme si výsledek hlídali. Rozhodující bylo, že jsme už nedostali gól. Zvládli jsme i ta oslabení a potvrdili jsme tu bojovnost z posledních utkání. Za víkend jsme udělali šest bodů a to je hodně důležité. Chtěl bych za to hráčům poděkovat.