Před posledním kolem základní části extraligy je jisté, že hokejisté Chomutova se do předkola play off nepodívají. Po loňské historické účasti v semifinále bude muset Růžičkova družina vstřebávat zklamání pouze v play out, kde se potká i s Litvínovem.

O osudu Krušnohorců rozhodlo v pátek předposlední 51. kolo, ve kterém Chomutov prohrál ve Zlíně 2:5. Poslední postupovou pozici uhájila Sparta, která zápas s Boleslaví zvládla (6:2). V závěrečném nedělním souboji mezi Chomutovem a Spartou tak už o nic nepůjde.

Piráti ve Zlíně prohrávali v 6. minutě už 0:2 a gólmana Lukeše nahradil Dvořák. Sklenář pak snížil, ale do kabiny se šlo za stavu 3:1 pro domácí. Ve 36. minutě Slovák opět přiblížil hosty na dostřel, ale v 51. minutě vrátil Zlínu dvougólový náskok Popelka. A po pátém gólu do prázdné si hosté zabouchli dveře do play off.

ZLÍN – CHOMUTOV 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Ferenc (Klhůfek, Freibergs), 6. Popelka (P. Sedláček, Klhůfek), 17. Nosek (Fořt, Honejsek), 51. Popelka (Žižka), 57. Fořt – 12. Sklenář (V. Růžička ml., Valach), 36. Slovák. Vyloučení: 12:8, navíc Ferenc do konce utkání, Okál 10 min. a 5 min. a do konce utkání – Skokan 10 min. a do konce utkání, Knot 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3954.

Chomutov: Š. Lukeš (6. Tadeáš Dvořák) – Valach, Knot, Flemming, Dietz, Slovák, Szathmáry, J. Mrázek – Skokan, Smejkal, Koblasa – Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář – Vantuch, Huml, Poletín – Hlava, Šťovíček, Lauko.