Třiatřicetiletý účastník letošního mistrovství světa, který naposledy hrál EBEL za Vídeň Capitals, uzavřel s Piráty roční smlouvu.
Lakos vedle působení v domácí soutěži v dresu Vídně a Salcburku má za sebou angažmá ve švédském Färjestadu a v KHL v Čeljabinsku. Hrál i v nižších zámořských soutěžích. "Jde přesně o typ obránce, jakého jsme hledali," řekl klubovému webu trenér a sportovní manažer Chomutova Jiří Čelanský na adresu Lakose, který měří 203 cm.
Letos se představil už podeváté v elitní skupině mistrovství světa. "Během dosavadní kariéry nasbíral řadu zkušeností díky působení v předních evropských soutěžích, v zámoří a absolvování několika světových šampionátů. Svými fyzickými parametry má předpoklady k důrazné hře, zároveň má však potenciál být produktivní, což dokázal v minulé sezoně v mezinárodní soutěži EBEL," doplnil Čelanský.
Lakos si v 65 duelech za Vídeň včetně play off připsal 50 bodů za devět branek a 41 přihrávek. Na MS v sedmi zápasech vstřelil jednu branku, ale Rakousku k záchraně nepomohl. "Vzhledem k účasti na mistrovství světa bude mít nyní volno, následně budeme řešit další kroky," dodal Čelanský.
Na postu trenéra brankářů končí Josef Bruk, bývalý osobní kouč Dominika Haška se rozhodl pro odchod do hokejového důchodu. Nahradil ho Josef Dušek. "Má za sebou zkušenosti z českého prostředí a pro mě je důležité, že v minulosti spolupracoval s panem Brukem. Na jeho výbornou a velmi kvalitní práci, za kterou bych mu chtěl touto cestou poděkovat, může navázat," dodal Čelanský.

U brankařů zůstává dvojice Hanuljak, Kostúr. Třiatřicetiletý Kostúr, loňská posila Pirátů z Banské Bystrice, vytvoří stejně jako v závěru uplynulé sezony dvojici s Miroslavem Hanuljakem. Řehoř, jenž loni pomohl Chomutovu k postupu do nejvyšší soutěže, končí. "U Milana jsme neuplatnili opci, ale nabídli jsme mu dvoucestnou smlouvu s tím, že by sezonu začal v Kadani. On tuto nabídku neakceptoval. Má extraligové ambice a v současnosti preferuje zahraničí," řekl Čelanský.