„S vedením Pirátů se domluvil prozatím na spolupráci do první reprezentační přestávky. Co bude dál, to se uvidí, sedneme si k tomu," řekl pro hokej.cz Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která karlovarského odchovance zastupuje.

„Vojta v pondělí v Chomutově podepsal smlouvu, v úterý by měl být připraven nastoupit do utkání proti Litvínovu," potvrdil sportovní manažer Pirátů Leo Gudas.

Polák bude v severočeském klubu působit nejméně do 19. kola, po němž začne první reprezentační přestávka.

Odchovanec karlovarského hokeje v předešlé sezoně hrál za Kloten a Langnau. Předcházející tři roky strávil v Třinci, se kterým získal v loňském roce mistrovský titul.

Před další sezonu bylo prioritou někdejšího útočníka Dallasu nadále zahraničí, což ostatně podle portálu hokej.cz stále platí, nicméně nový ročník nakonec začne v Tipsport extralize.

„Vojta nadále upřednostňuje nabídku ze zahraničí, ale uvědomuje si, jaká je v současnosti situace na hokejovém trhu. Hrozí, že v NHL vypukne výluka, míst pro cizince bude mnohem méně. Kluby vyčkávají, Vojta Polák se teď tedy rozhodl přijmout návrh Chomutova," dodal Sivek.

Nástup extraligového mistra 2011 k Pirátům je omezen. Jde o podobnou spolupráci jako u Tomáše Netíka, který si minulý týden plácnul s libereckými Tygry.