Sedmý Chomutov v další bitvě tabulkových sousedů otestuje sílu brněnské Komety, která je pouze s bodovým mankem osmá, ale také má na kontě o dva sehrané zápasy méně. Piráti šestkrát za sebou bodovali, z toho čtyřikrát vyhráli, ale v součtu s minulým ročníkem nezískali v pěti vzájemných duelech s Brnem ani jediný bod.

Po dvou vítězstvích na domácím ledě nad Třincem a Hradcem Králové udržela Kometa kontakt se středem tabulky. „Úspěchy nám dodaly sebedůvěru. Nyní chceme potvrdit výsledky v Chomutově, od kterého nás dělí jediný bod," uvedl pro ČTK kouč Brňanů Alois Hadamczik.

„Chomutov je zejména v domácím prostředí kvalitním protivníkem. Pokud chceme uspět, tak se potřebujeme vyvarovat hluchých herních míst, která nás provázejí v posledních zápasech. Na jejich odstranění jsme se zaměřili v přípravě. Nadcházející utkání ukáže, jak se nám to podařilo," dodal Hadamczik, který bude stále postrádat obránce Stehlíka a zraněné útočníky Tona, Špirka a Vondráčka.

Přestože Liberec vévodí tabulce, Olomouc v jeho případě dnes narazí na oblíbeného soka. Minulou sezonu s ním doma vyhrála všechny tři zápasy. Hraje se od 17:20.