Podle výsledků v základní části to nebude soupeř jednoduchý. Tři souboje Jihlavy a Pirátů v dlouhodobé části totiž došly až do prodloužení, dvakrát rozhodly dokonce až nájezdy. Pouze jednou bylo utkání jasnou záležitostí. To když Piráti doma vyhráli 7:2.

Navíc jihlavská Dukla si po vyřazení Kladna věří. „Chceme postoupit až do baráže a v ní uděláme všechno pro to, abychom se vrátili do extraligy," ohlásil po sedmém utkání jihlavský Marek Melenovský. V Jihlavě vládne euforie, rozhodující sedmý zápas sledovalo na Horáckém zimním stadionu téměř šest tisíc diváků.

„Na Chomutov si věříme, už v sezoně jsme je přehráli. Záleží, jakou budou mít formu. Ústí s nimi uhrálo dva zápasy, to také o něčem vypovídá. A Kladno mělo ještě zvučnější jména," myslí si zkušený sedmatřicetiletý hokejista.

Zdravý respekt před celkem z Vysočiny má Štěpán Hřebejk: „Jihlava, to je houževnatý, nepříjemný, hodně bruslivý mančaft," definoval soupeře na klubovém webu nejlepší střelec Pirátů.

To Jiří Drtina si přeje rozhodnout zápasy S Jihlavou už v základní hrací době: „Mají velmi šikovné hráče, proto bychom neměli nechat zápasy dojít až do prodloužení nebo do nájezdů. Toho by mohli využít," varuje před začátkem semifinálových zápasů kapitán Pirátů.

Vzájemné zápasy v základní části:

Chomutov – Jihlava 4:3 SN
Jihlava – Chomutov 4:3 SN
Chomutov – Jihlava 7:2
Jihlava – Chomutov 3:2 PP

Semifinále 1. ligy:

PO 9.3. Chomutov – Jihlava
ÚT 10.3. Chomutov – Jihlava
PÁ 13.3. Jihlava – Chomutov
SO 14.3. Jihlava – Chomutov
ÚT 17.3. Chomutov – Jihlava
ČT 19.3. Jihlava – Chomutov
SO 21.3. Chomutov – Jihlava
Začátky všech zápasů jsou v 17:30 hodin.