Majitel hokejového klubu Piráti Chomutov je připravený převést své akcie na skupinu podnikatelů a dlouhodobých partnerů, a to zdarma.

Odpověděl tak na odchod hlavního partnera, kterým byl Milan Soukup, spolumajitel konsorcia firem Heros. Ten ve čtvrtek oznámil, že neodkoupí akcie Pirátů, ačkoli tak zněla původní dohoda mezi jím a většinovým majitelem Jaroslavem Veverkou starším. Svůj krok Soukup zdůvodnil tím, že je dluh akciové společnosti nad očekávání velký.

Chomutovský hokejový tým piráti
VIDEO: Soukup Piráty nepřevezme. Dluhy klubu byly nad jeho očekávání

„S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména také nad dalším směřováním celého hokejového klubu,“ vyjádřil se na stránkách klubu majitel Veverka starší. „Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem,“ dodal. Tím míní převzetí klubu skupinou jedenácti podnikatelů, kteří patří mezi dlouhodobé podporovatele chomutovského hokeje.

„Rozhodl jsem se převést akcie Pirátů do rukou lidí, o nichž jsem přesvědčený, že mají skutečný zájem vrátit Piráty znovu na výsluní. A přestože jsem do klubu v minulých letech investoval obrovské množství vlastních prostředků, přenechám jim akcie pouze za symbolickou hodnotu,” dodal majitel klubu.

Odpověď na otázku, jak vysoké jsou závazky akciové společnosti Piráti Chomutov, stále zůstává nevyřčená. V kuloárech se mluví o částce 100 milionů korun i více, to ale Jaroslav Veverka mladší, který je ředitelem, popírá. Upřesnit ji ovšem nechce. „Nerad bych komentoval ekonomickou situaci. Partneři jsou s ní ztotožnění. Vidí cestu, kterou by chomutovský hokej mohl pokračovat a mají extraligové ambice,“ uvedl pro Chomutovský deník.

Street Hard Workout Battle Chomutov 2019
FOTO: V Chomutově otevřeli nové hřiště pro venkovní posilování

Formální kroky, které povedou k převodu vlastnictví, zvolení nových vlastníků a dořešení situace po právní stránce má být završené v příštích dnech.

Hokejový klub řešil v poslední době ekonomické problémy, které vyústily v neschopnost vyplácet mzdy hráčům. Extraligový tým navíc sklouzl do první ligy.