Také třetí duel série byl hodně vyrovnaný, opět skončil rozdílem jediné branky, znovu se radovali Ústečtí Lvi. Ti ve vyprodané hale, kde se tísnilo přes šest tisíc diváků, porazili domácí KLH Chomutov 3:2. A to přes fakt, že už prohrávali 0:2.

„V polovině utkání jsme prohrávali o dva góly, ale já i v tu chvíli věřil, že tentokrát uspějeme. Celý zápas jsme totiž byli jasně lepší a to se v dalším průběhu utkání jenom potvrdilo,“ řekl spokojený ústecký trenér Petr Rosol.

Zatímco v hostující kabině zněly oslavné chorály, domácí byli hodně zklamaní.

„Za stavu 2:0 jsme hráli přesilovou hru. Tu jsme měli využít a tříbrankový náskok by se nám už podařilo udržet. Místo toho jsme inkasovali, soupeř se dostal do hry a od té doby byl lepší. Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na další zápas,“ řekl chomutovský útočník Zdeněk Skořepa.

Velké změny v sestavě

Na rozdíl od ústeckého kouče Rosola, který udělal v sestavě jedinou změnu, zamíchal chomutovský trenér Kašpárek před třetím zápasem sestavou o dost více. Nejenže vytvořil nové útočné řady, ale do branky poslal místo Hyláka Miroslava Hanuljaka.

A ten musel už po necelých dvou minutách hry vytáhnout hned dva zákroky z kategorie výborných, když nejprve chytil svižnou střelu Kováře a následně betonem vykopl pokus samostatně unikajícího Šagáta.

Jako první se ale gólově prosadil Chomutov. Dvojnásobnou přesilovku využil v 5. minutě Skořepa, který stál na konci efektní akce na jeden dotek a puk zametl do prázdné branky. První branka Chomutovské nakopla. Druhou měl o minutu později na holi Jíra, jen těsně vedle pálili ve 14. minutě Procházka a Bombic.

O hubené vedení mohl Chomutov přijít ve 26. minutě po chybné rozehrávce Muchy. Skleničkův únik a následná střela ale skončila několik centimetrů mimo prostor branky. Na druhé straně pak efektně vychytal Francouz střelu Procházky. Neuběhla ale ani minuta a chomutovský útočník se napodruhé proti Francouzovi prosadil. Při signalizované výhodě předvedl učebnicový blafák a ve 30. minutě zvýšil na 2:0.

Ústí snížilo hned vzápětí. Paradoxně ve vlastním oslabení. Po chybné rozehrávce Muchy zakončil ve 32. minutě přečíslení dvou na jednoho Rok Pajič. Vyrovnání přišlo v 48. minutě, když Kamil Černý gólově zužitkoval tlak, který si Ústí vytvořilo v přesilovce a pokračovalo v něm i po jejím skončení.

Stoprocentní obrat pak dokonal po brejku v 52. minutě Kovář, kterého chomutovská obrana vůbec nezaregistrovala a nechala ho úplně osamoceného na modré čáře. Po třetí brance Slovanu zůstali jako opaření nejen chomutovští fanoušci, ale i hráči, kteří byli v následujících minutách na ledě spíše v roli statistů.

Po oddechovém čase odvolal chomutovský tým v čase 58:10 gólmana, ale ani výhoda jednoho hráče v poli nepomohla k vyrovnání. Celek z Chomutova je tak jediný zápas od vyřazení a Slovan může už v sobotu slavit prvoligový titul a právo vyzvat v boji o účast v extralize Mladou Boleslav.

Chomutov – Ústí nad Labem 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Skořepa (Grof, Kraft), 30. Procházka (Jíra, Bombic) – 32. Pajič (Šagát), 48. K. Černý (Alinč, Kovář), 52. Kovář (Poživil, Hampl). Rozhodčí: Lacina, Přikryl – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6192 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Sestavy:

Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic, Mucha, Slovák, Pavlas, Havíř, Grof – Procházka, Kraft, Jíra – Duda, Sikora, Davídek – Skořepa, Stránský, Hruška – Selingr, Hrdel, Radulay. Trenéři: Kašpárek a Liška.

Ústí nad Labem: Francouz – Jeřábek, Pojkar, Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý, Gureň, Sklenička – Mikulík, Roubík, Ludvík – Jan Kovář, Alinč, Hampl – Vobořil, Pajič, Šagát – Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.

HLASY TRENÉRŮ

Jaroslav Liška (Chomutov): „Já si myslím, že nerozhodl ten gól, co jsme dostali ve vlastní přesilovce, ale že rozhodl ten druhý gól, který jsme dostali za stavu 2:1. Přestali jsme hrát. Následně jsme tam nechali jejich hráče volného a dostali jsme třetí. Soupeř se uklidnil, hrál svoji hru a my jsme nebyli schopní ho přehrát. Ještě jsme to ale nezabalili, zítra do toho půjdeme znovu naplno.“

Petr Rosol (Ústí nad Labem): „Myslím, že i když jsme prohrávali a museli jsme otáčet, tak jsme hráli výborně. Měli jsme tam v první třetině tři gólové šance, bohužel jsme je nedali. Pak jsme udělali chybu při střídání a na tu jsme doplatili brankou. Ale celkově jsme na šance byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Samozřejmě, že ke konci to bylo trochu o štěstí, ale to patří ke sportu.“