Znovu po týdnu uvidí SD Aréna souboj o čelo tabulky. Vedoucí Piráti s nejlepší defenzivou soutěže v čele s výborným Jánem Lacem přivítají aktuálně bronzovou Škodu Plzeň s nejproduktivnějším útokem v čele s kanonýry Dominikem Kubalíkem, Milanem Gulašem a Tomášem Mertlem. Hit osmého kola slibující atraktivní podívanou začíná v pátek 29. září v 17 hodin a 30 minut. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, zda svěřenci Vladimíra Růžičky zastaví ofenzivu, která na domácím ledě nasázela už dvěma soupeřům deset gólů v jednom střetnutí.

Se třemi góly a šesti asistencemi je Michal Vondrka na šestém místě kanadského bodování Tipsport extraligy. Detailnější pohled na jeho produktivitu do značné míry potvrzuje nejlepší postavení Pirátů v tabulce venkovních utkání. Kapitán mužstva totiž před vlastními fanoušky bodoval zatím jen v úvodním střetnutí sezony s Olomoucí, kdy si připsal asistenci na vůbec první chomutovský gól základní části. Od té doby přidal tři přesné zásahy a pět finálních přihrávek a všechny na stadionech soupeřů. Dvěma asistencemi přispěl k výhře v Mladé Boleslavi, dvěma trefami a asistencí se podílel na úspěchu v Pardubicích, k vítězství v Brně pomohl jednou finální přihrávkou a naposledy v Liberci se prezentoval gólem a asistencí. Přidá s Plzní druhý domácí bod? Uvidíme! Loni dal Michal Vondrka v základní části Západočechům dva góly, o sezonu dříve si připsal ve vzájemných zápasech dvě asistence.

Jeho jméno nefiguruje v popředí kanadského bodování, Marek Tomica je ceněn především pro svou herní disciplínu, bojovnost a defenzivu. Nicméně právě zkušený útočník nastřádal proti Plzni druhý nejvyšší počet bodů ze všech Pirátů ve vzájemných zápasech základní části nejvyšší soutěže od roku 2012 (2+3).

Jen Štěpán Hřebejk má o bod víc, na pěti bodech pak před startem letošního ročníku byli ještě David Kämpf (4+1), Roman Červenka s Davidem Hruškou (oba 3+2) a Adam Jánošík (2+3).

Jak vidno, Marek Tomica může už v nejbližší bitvě poskočit do čela chomutovské produktivity proti Plzni. V předchozím ročníku zatížil konto Škody dvěma přesnými zásahy a jednou asistencí. Nejprve dokonal v domácím prostředí obrat skóre gólem na 3:2 v utkání, které skončilo výhrou Pirátů 6:4. Poté přihrál Petru Koblasovi na jedinou trefu v Plzni, aby se v posledním vzájemném měření sil stal jediným chomutovským střelcem v krajské metropoli na soutoku čtyř řek.