„Pro nás je každý zápas velice těžký. Čekali jsme urputný boj, což se i potvrdilo. Myslím si, že si to děláme sami, v každém utkání vypadneme z role a pustíme soupeře do hry i tím, že neproměníme vyložené šance. Nicméně bych chtěl klukům poděkovat za výborný výkon ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku, ale systematickou hrou jsme si došli pro vítězství," hodnotil duel chomutovský kouč Martin Štrba.

„Po dvou velice špatně odehraných utkáních jsme se vrátili lehce do hry. Myslím si, že jsme odehráli slušné střetnutí, nicméně za stavu 2:2 jsme udělali obrovskou chybu, kterou Chomutov potrestal. Následně jsme měli vyloučení v útočném pásmu, domácí dali na 4:2 a v tu chvíli bylo rozhodnuto," ohlédl se hostující kouč Vladimír Evan.

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Vrhel (Klíma, Rýgl), 19. Klíma (Stloukal), 45. Hrala (Ma. Svoboda), 48. Pitule (Klíma, Rýgl), 57. Stloukal (Vrhel) – 21. Pšenička, 43. Müller (Zelingr, Vildumetz).

Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Blaha, Tejnor, Štochl, Lang, R. Havel – Stloukal, Pitule, Suchý – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Klíma, Vrhel, Chrpa – Tupý, Hrala, Ma. Svoboda.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Stahl) – Zelingr, Müller, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes, Veber, Zukal – Vildumetz, Pšenička, Melka – O. Procházka, Roubík, Severa – Wojnar, D. Merta, Maršoun – Dörner, Kalaj.