„Jde o mladého perspektivního útočníka výborně bruslařsky i technicky vybaveného. Zaujal nás už loni v play-off, kdy dostal šanci při marodce Komety a v obou domácích zápasech byl vidět. Vedení Brna ho nabídlo a my jsme se rozhodli, že mu chceme dát šanci. Kometa stála o Tomáše Bartejse, takže došlo k dohodě o výměně těchto hráčů. Adam se od neděle zapojí do tréninku a uvidíme, jak bude vypadat," vysvětluje Jan Šťastný, člen trenérského štábu Pirátů.

Borec z Nového Jičína

Dvaadvacetiletý Adam Raška pochází z Nového Jičína a před příchodem do Brna, kde se poprvé představil v roce 2010, působil v mládežnických týmech Vítkovic. Během sezóny 2012/2013 v dresu devatenáctky premiérově nakoukl do reprezentace, 17. březnu 2013 pak debutoval v nejvyšší soutěži. První start si připsal v pátém kole skupiny o umístění na ledě karlovarské Energie.
V následujícím ročníku opanoval s 28 góly a 23 asistencemi kanadské bodování základní části DHL extraligy juniorů a vysloužil si pravidelné nasazování do zápasů Česká pojišťovna play-off , v němž Kometa podlehla až ve finále Zlínu. V šestém postupovém čtvrtfinále 28. března 2014 doma s Plzní si pak připsal úvodní extraligový bod, když se podílel na prvním gólu střetnutí, který vstřelil Hynek Zohorna.
Sám Adam Raška se mezi tuzemskou elitou poprvé prosadil v loňském ročníku. V rámci 22. kola otevřel 22. listopadu 2015 skóre domácí bitvy s třineckými Oceláři. Mladý forvard naskočil v extralize zatím k celkem 69 duelům, v nichž vstřelil dva góly a přidal čtyři asistence.