„Chtěl jsem postoupit. Mrzí mne to doteď. Nicméně to byla naše první sezona ve druhé lize, nevyhlašovali jsme, že postup bude jednoznačný cíl. Já měl svůj osobní cíl, který se splnil a to byl postup mezi nejlepší čtyřku. Hodnotím sezonu pozitivně, je potřeba se od ní odpíchnout, kádr bude zkušenější, teď už víme, co očekávat od druhé ligy. Budeme posilovat. Postup bude jasný cíl!“ řekl nedávno v rozhovoru pro klubovou televizi Jiří Sochor, manažer A týmu a místopředseda klubu Piráti Chomutov.

Chomutov makal na tvorbě kádru i během play off. Domluvil se na pokračování spolupráce se třemi mladými zástupci všech tří postů. Nové roční smlouvy podepsali brankář Richard Běhula, obránce Vít Seemann a útočník Jakub Zajíček.

Ve stejnou dobu klub oznámil také odchody tří hokejistů. Piráty opouští obránce Michal Žižka a útočníci Roman Chlouba s Erikem Mežnarem.

1. FC Spořice - SK Šluknov 5:1, domácí hráči jsou v zeleném.
Uhlíře lákala I. A třída a i tam válí. Máme skvělého trenéra a podmínky, říká

A protože to s hlavním cílem do nové sezony myslí Chomutov vážně přivedl zkušeného trenéra Martina Pešouta, který bude mít k ruce asistenta Petra Martinka. Kamil Koláček se přesouvá jako hlavní trenér k juniorům.

„Líbila se mi komunikace trojice, o které je řeč a chceme co nejvíc propojit áčko s juniory včetně herního schéma,“ vysvětluje Jiří Sochor.

„Navíc je potřeba se na celou věc dívat i z ekonomického hlediska a tři trenéři u áčka by z tohoto pohledu smysl nedávali. Takhle budeme mít u dvou nejstarších týmů fungující trojici, která může navázat na závěr minulé sezóny a usnadnit mladým klukům přechod mezi dospělé,“ doplňuje.

Rašovická fotbalová parta.
Máme skvělé zázemí, nad okresní poměry, říká šéf Rašovic, které už daly 104 gólů

A Pešout pomalu s vedením začíná skládat týmovou mozaiku do přípravy a na start soutěže. Fanoušky potěšilo pokračování produktivních útočníků Milana Kostourka a Františka Lukeše. Z kádru ústeckého soka Piráti získali obránce Martina Tůmu a Richarda Zárubu.

„V play-off nás trápila obrana, proto ji chceme mít vyřešenou s dostatečným předstihem a v dostatečné šířce. Ríša je z regionu, což je výhoda. I proto jsme se domluvili,“ konstatuje sportovní manažer Martin Pešout na adresu nového přírůstku do kádru. Stejně tak zajímavé je jméno Petra Ereta. Eret skončil v barvách Příbrami druhý za svým spoluhráčem Petrem Kafkou s bilancí 27 gólů a 43 asistencí. O místo zabojuje i nejproduktivnější hráč ligy juniorů David Putz. Zkrátka, Chomutov staví postupovou armádu.