"Musím Chomutov pochválit, hrál skvěle. Je to dobrý tým a byl nám vyrovnaným soupeřem," ocenil výkon soupeře hostující Tomáš Rolinek. "Pro fanoušky to byl skvělý zápas. Až do poslední chvíle jsme sahali po bodu, takže jsem spokojený," řekl trenér poražených Jiří Doležal.

Skóre se poprvé měnilo až ve druhé třetině. Střelecký účet otevřel ve 22. minutě Sikora, který zakončil rychlý výpad Chomutova v oslabení. Z těsného vedení se ale Severočeši neradovali dlouho. Ufa si totiž připravila bleskový obrat a Piráty připravila o náskok během 79 sekund. Ve 24. minutě srovnal Glukhov a po něm poslal hosty poprvé v utkání do vedení Rolinek.

Vyrovnání měl na čepeli kanonýr Hruška. Hned třikrát se řítil sám na Tarasova, na zkušeného gólmana ve službách ruského klubu si ale nepřišel. Chomutovský zmar vygradoval v samotném závěru, kdy domácí nevyužili ani převahu šesti proti třem! Naopak potřetí udeřili hosté, když 12 sekund před koncem utkání poslal puk do opuštěné klece opět Rolinek.

Piráty teď čeká přesun do Skandinávie, kde v závěru týdne absolvují dvě bitvy v European Trophy. V pátek se utkají s úřadujícím finským mistrem JYP Jyväskylä a v neděli s KaIPa Kuopio. Znovu na svém ledě se Chomutov představí až 24. srpna v utkání se švédským Linköpingem.

Chomutov - Ufa 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Sikora (Hromas, Lučka) - 24. Glukhov (Proškin), 25. a 60. Rolinek.

Piráti: Řehoř - Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Mrázek, Szakal, Lučka, Macháček - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Ondřej - Hafenrichter, Kůs, Račuk.